Top Banner
STOP PARTIOM W SAMORZ¥DACH BYT M PRZYJAZNE MIASTO STWORZYĆ PRZYJAZNY BYTOM S towarzyszenie Bytom Przyjazne Miasto to ini- cjatywa osób zaanga- żowanych od lat w działal- ność społeczną na rzecz Byto- mia. Mamy różne poglądy po- lityczne, różnie oceniamy to co dzieję się na polskiej scenie politycznej. Łączy nas przeko- nanie, że w Naszym Mieście władzę powinni sprawować ludzie, którzy potrafią rozwią- zywać nasze problemy. LOKALNOŚĆ To lokalne stowarzyszenia najlepiej rozumieją problemy swoich społeczności – nasza ulica, przedszkole, czy hala sportowa nie powinna, i nie musi mieć politycznych barw. Jesteśmy przekonani, że idea wspólnego organizowania się dla dobra mieszkańców By- tomia jest ważna i godna po- parcia. NIEZALEŻNOŚĆ Nie chcemy by o Naszym Mie- ście decydowały władze słu- chające swoich partyjnych ko- legów z Warszawy, a nie miesz- kańców Bytomia. Nie chce- my by w Bytomiu rozgrywa- no „drobne bitwy” politycznej „wojny na górze”. Nie chcemy by władza w mieście była tram- poliną dla politycznej kariery w stolicy. Odbierzmy Bytom partiom politycznym. BEZPŁATNY BIULETYN STOWARZYSZENIA BYTOM PRZYJAZNE MIASTO, NUMER 1/2010 WWW.BYTOMPRZYJAZNEMIASTO.PL
4

Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010

Mar 14, 2016

Download

Documents

Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010

STOP PARTIOM W SAMORZ¥DACH

BYT MPRZYJAZNE MIA STO

STWORZYĆ PRZYJAZNY BYTOMStowarzyszenie Bytom

Przyjazne Miasto to ini-cjatywa osób zaanga-

żowanych od lat w działal-ność społeczną na rzecz Byto-mia. Mamy różne poglądy po-lityczne, różnie oceniamy to co dzieję się na polskiej scenie politycznej. Łączy nas przeko-nanie, że w Naszym Mieście

władzę powinni sprawować ludzie, którzy potrafią rozwią-zywać nasze problemy.

LOKALNOŚĆTo lokalne stowarzyszenia najlepiej rozumieją problemy swoich społeczności – nasza ulica, przedszkole, czy hala sportowa nie powinna, i nie

musi mieć politycznych barw. Jesteśmy przekonani, że idea wspólnego organizowania się dla dobra mieszkańców By-tomia jest ważna i godna po-parcia.

NIEZALEŻNOŚĆNie chcemy by o Naszym Mie-ście decydowały władze słu-

chające swoich partyjnych ko-legów z Warszawy, a nie miesz-kańców Bytomia. Nie chce-my by w Bytomiu rozgrywa-no „drobne bitwy” politycznej „wojny na górze”. Nie chcemy by władza w mieście była tram-poliną dla politycznej kariery w stolicy. Odbierzmy Bytom partiom politycznym.

BEZPŁATNY BIULETYN STOWARZYSZENIA BYTOM PRZYJAZNE MIASTO, NUMER 1/2010 WWW.BYTOMPRZYJAZNEMIASTO.PL

Page 2: Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010

s. 2 WWW.BYTOMPRZYJAZNEMIASTO.PL

Bytomianie dzielili się swo-imi uwagami poprzez specjalne ankiety w trak-

cie akcji, którą zainicjował Ma-riusz Wołosz - kandydat na pre-zydenta Bytomia. Blisko 14 tysię-cy mieszkańców wyraziło swo-je zdanie na temat miasta, w któ-rym chce żyć. Dzięki temu udało się stworzyć realny plan działania na najbliższe lata.

ZATRUDNIENIEJedną z najważniejszych spraw w Bytomiu jest niewątpliwie pra-ca dla mieszkańców miasta. Dla-tego też w swoich planach KW Bytom Przyjazne Miasto ma po-większenie strefy aktywności go-spodarczej dla nowych inwesto-rów i przygotowanie terenów po-przemysłowych pod inwestycje. Dodatkowo ma też pomysł na wspieranie przedsiębiorców za-trudniających bytomian.

LEPSZE FUNKCJONOWANIE MIASTAStworzenie lepszego miasta, po prostu przyjaznego Bytomia dla mieszkańców, to też cała masa innych wyzwań. Jeśli wybor-cy postawią na KW Bytom Przy-jazne Miasto, to jednym z ce-lów realizacji programu będą zmiany w funkcjonowaniu mia-sta. Według programu, który zo-stał stworzony istotnym elemen-

tem będzie likwidacja zbędnych stanowisk kierowniczych w spół-kach miejskich. Kolejny krok to nie dopuszczenie do prywatyza-cji miejskich spółek, takich jak PEC czy BPK. Na tym jednak nie koniec. Bytom Przyjazne Mia-sto zamierza skupić się też na re-montach dróg. Oczywisty jest fakt, że będą one wykonywane, jednak te kluczowe prace drogo-we mają być realizowane w godzi-nach nocnych. Kandydaci z KW zamierzają też skupić się na unij-nym programie „Poprawa gospo-darki wodno – ściekowej” i zwe-ryfikować prace wykonane w ra-mach tego projektu. Ze środków unijnych dla miasta można zro-bić sporo, dlatego też kandyda-

ci KW Bytom Przyjazne Miasto chcą być tymi, którzy przygotują Bytom do możliwości skorzysta-nia z pieniędzy planowanych dla Polski po 2013 roku. Za kolejny cel stawiają sobie nie łatwe zadanie skutecznego odwodnienia tere-nów zalewowych ze szczególnym uwzględnieniem ogródków dział-kowych. Planują też zmienić kie-runek działania bytomskiej Stra-ży Miejskiej. Chcą przede wszyst-kim postawić na prewencję. Za-mierzają również ściśle współ-pracować z organizacjami poza-rządowymi przy realizacji niektó-rych zadań miasta.

ZMIANA WARUNKÓW ŻYCIA W BYTOMIUPoprawa funkcjonowania mia-sta i stworzenie miejsc pracy, to jednak nie wszystko. Żeby dla mieszkańców Bytom był przyja-znym miastem, w którym chcą żyć, potrzebna jest realizacja ko-lejnych zadań. Jednym z nich jest stworzenie nowych mieszkań dla bytomian. Kandydaci By-tom Przyjazne Miasto chcieliby wybudować domy wielorodzin-ne, które nie tylko dadzą miesz-kańcom szansę na nowe lokum, ale też stworzą lepszy wizerunek zaniedbanych rejonów miasta. W mieszkaniach, które już ist-nieją pragnęliby umożliwić zali-czanie kosztów remontu na po-

czet czynszu. Ich plany związa-ne z Bytomiem dotyczą też stre-fy płatnego parkowania. Istnie-jące miejsca chcieliby zweryfi-kować, a dodatkowo zatrudnić parkingowych. Nowe koncepcje mają również wobec sportu. Jed-nym z planów do zrealizowania jest wykup udziałów w spółce ak-cyjnej „Polonia Bytom”. Poza tym kandydaci stawiają na radykalną zmianę planu budowy stadionu miejskiego przy ul. Olimpijskiej. Dodatkowo chcieliby zwięk-szyć wsparcie finansowe dla klu-bów sportowych i zacząć promo-wać miasto poprzez wykorzysta-nie osiągnięć w dziedzinie spor-tu. Jeśli uda im się przejąć wła-dzę w Bytomiu, to jeszcze w tej kadencji chcą rozpocząć prace związane z budową nowego lo-dowiska. W dziedzinie oświa-ty planują zwiększenie kompe-tencji i samodzielności dyrek-torów szkół. O 1% chcą zwięk-szać co roku dodatek motywa-cyjny dla nauczycieli i pracow-ników oświaty. Stawiają też na żłobki i szkoły specjalne. Chcą je utrzymywać i wzmacniać ich działania. W kwestii zdrowia za-mierzają wspierać akcje profilak-tyczne i utrzymać kontrolę nad funkcjonowaniem szpitala miej-skiego. Planują też docierać z po-mocą społeczną do tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACHKOMITET WYBORCZY BYTOM PRZYJAZNE MIASTO SWÓJ PROGRAM STWORZYŁO RAZEM Z MIESZKAŃCAMI MIASTA. TO ONI NAJLEPIEJ ZNAJĄ PROBLEMY BYTOMIA, W KTÓRYM NA CO DZIEŃ ŻYJĄ.

OKRĘG WYBORCZY NUMER 3DZIELNICE OBWODU: Sucha Góra, Stroszek

6. SEBASTIAN KAWALECMam 30 lat. U rodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu. Je-stem techni-kiem i pra-

cuję w firmie “Bestcom”. Wraz z żoną wychowujemy córkę Victorię. Moją pasją jest sport. Byłem piłkarzem “Polo-nii Bytom”. Chcę sprawić, aby nasze mia-sto było miejscem atrakcyj-nym, dającym perspektywy dla jego mieszkańców. Nie podoba mi się, że partie de-cydują o naszym losie.

U rodz i ł am się i miesz-kam w Byto-miu. Ukoń-czyłam stu-dia magister-skie na Uni-

wersytecie Śląskim na kierunku zintegrowana edukacja wcze-snoszkolna i oligofrenopedago-gika. Obecnie doskonalę moje pasje poprzez uczestnictwo w kursach: językowym oraz ta-necznym. W czerwcu tego roku udało mi się wziąć udział w po-kazie organizowanym na za-kończenie sezonu przez Śląską Szkołę Tańca.

9. ELŻBIETA MARZEC8. ADAM MATEJCZYKUrodz i ł em się w 1980 roku. Wy-c h o w a ł e m się w Na-szym Mie-ście, ukoń-

czyłem szkołę, tutaj podją-łem pracę i tutaj też mieszkam. W chwili obecnej jestem bez-dzietnym kawalerem. W wol-nych chwilach oddaję się moim pasjom, którymi są motoryzacja i sporty siłowe. Wszystkie sukce-sy, które osiągnąłem związane są ze sportem. Są to liczne udziały w zawodach wysiłkowych oraz zawodach sprawności fizycznej.

5. JERZY MUSKAŁAUrodz i ł em się i miesz-kam w Byto-miu. Moja ro-dzina od po-koleń związa-na jest z tym

miastem. Ukończyłem studia ma-gisterskie na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Kato-wicach. Moje ponad trzydziesto-letnie życie zawodowe związane było z górnictwem. Chcę aktyw-nie włączyć się do zmiany wa-runków życia w Naszym Mieście, które kojarzy się z poprzemysło-wą pustynią, z której kto tylko może wyjeżdża na zawsze.

1. PAWEŁ NOWAKMam 40 lat. Ponad dwa-dzieścia lat pełnię służbę w Policji. Je-stem ojcem trójki dzieci,

stanowimy również rodzinę za-stępczą dla kolejnego malucha. Doskonale znane mi są problemy Bytomia związane z jego bezpie-czeństwem. Jego poprawa oraz przeciwdziałanie wszechobecne-mu wandalizmowi to moje prio-rytety. Wieloletnie doświadcze-nie i fachową wiedzę w tym za-kresie chcę wykorzystać sprawu-jąc mandat radnego.

OKRĘG WYBORCZY NUMER 4DZIELNICE OBWODU: Łagiewniki, Rozbark

4. MAREK PITUŁAMam 46 lat. M i e s z k a m w Bytomiu Stolarzowi-cach. Ukoń-czyłem Uni-wersytet Ślą-

ski i jestem magistrem pedago-giki i psychologii. Uzupełniłem wykształcenie na studiach po-dyplomowych w zakresie or-ganizacji i zarządzania oświa-tą. Pracuję w Szkole Podstawo-wej nr 33. Moja żona jest ad-iunktem na UŚ w Katowicach, a syn studentem III roku prawa. Jestem zawodnikiem i trenerem judo w GKS “Czarni Bytom”.

Urodz i ł am się w 1965 roku. Miesz-kam w Byto-miu - Moim M i e ś c i e . Ukończyłam

studia magisterskie na kierun-ku Zarządzanie i Marketing. Wraz z mężem wychowaliśmy syna. Wolne chwile spędzam w gronie rodzinnym na ogród-ku działkowym. Lubię podró-żować. Urzeka mnie architek-tura pięknej, czeskiej Pragi, a serce ogarnia żal, bo prze-cież Moje Miasto powinno być równie piękne.

3. MAŁGORZATA PYTKOWSKA2. ADAM STĘPIEŃUrodziłem się w 1971 roku i od tego cza-su mieszkam w Bytomiu. Z wykształce-nia jestem in-

żynierem. Ukończyłem studia na Politechnice Śląskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Je-stem ojcem dwójki dzieci. W wol-nych chwilach oddaję się moim pasjom, którymi są sport, turysty-ka i literatura. Startuję w wyborach, bo chcę by nasze miasto było miej-scem atrakcyjnym, dającym per-spektywy dla jego mieszkańców i szanse rozwoju dla wszystkich.

7. SABINA ZIEMOWSKAUrodz i ł am się w 1983 roku i miesz-kam w Byto-miu. Ukoń-czyłam stu-dia magister-

skie na kierunku Ekonomia - Ad-ministrowanie podmiotami sekto-ra publicznego. W wolnych chwi-lach rozwijam swoje hobby, czy-li projektowanie biżuterii. Działam na rzecz Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto, prowadząc Klub Aktywizacji Zawodowej. Chcę, aby Nasze Miasto było centrum kultu-ralnym i interesującym gospodar-czo, szczególnie Nasza dzielnica.

10. SŁAWOMIR ŻYDEKM i e s z k a m w Bytomiu w dzielni-cy Stroszek. Jestem żo-naty, mam syna Szy-

mona. Sport a zwłaszcza pił-ka nożna są moją pasją od zawsze. Startuję w wyborach, ponieważ uważam, że w mo-jej dzielnicy i mieście nad-szedł wreszcie czas na zmia-ny. Myślę, że szacunek któ-rym darzy mnie moje środo-wisko ułatwi mi wprowadze-nie zmian korzystnych dla nas wszystkich.

3. PRZEMYSŁAW MATYJASZEK

Urodz i ł em się w Rudzie Śląskiej, ale już po kil-ku dniach stałem się m i e s z k a ń -

cem Bytomia i tak jest do dzi-siaj. Ukończyłem studia z tytu-łem magistra na Akademii Wy-chowania Fizycznego w Kato-wicach. Oprócz wykształce-nia nauczycielskiego posiadam również uprawnienia Trenera judo z którym związany jestem do dzisiaj. Wraz z żoną Kasią wychowujemy 4-letnią Maję i 3-letniego Jakuba.

1. GRZEGORZ NOWAKUrodz i ł em się w 1970 roku. Miesz-kam w By-t o m i u . Z wykształ-cenia je-

stem magistrem ekonomii – w 1999 roku ukończyłem stu-dia na Akademii Ekonomicz-nej w Katowicach, Wydział Zarządzania i Marketingu. Od 1990 roku jestem związa-ny ze służbą zdrowia. Praco-wałem jako zastępca dyrekto-ra w Szpitalu nr 1 w Bytomiu. Obecnie jestem dyrektorem ZOZ Świętochłowice.

6. TOMASZ NOWAKUrodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu Ła-giewnikach. U k o ń c z y -łem szkołę

średnią. Od urodzenia fascy-nował mnie sport, byłem za-wodnikiem drugoligowego ze-społu ŁKS Łagiewniki, a teraz pracuję w tym klubie. Jestem bardzo związany z dzielnicą, w której mieszkam i chcę dla niej działać. Chciałbym rów-nież, aby struktury sportowe w naszym mieście były w lep-szej kondycji organizacyjnej.

7. WANDA ANDRZEJEWSKAMam 56 lat, a od 30 lat m i e s z k a m w Bytomiu. Z wykształ-cenia jestem technikiem

ekonomistą. Mam wspaniałą rodzi-nę, męża, trzech dorosłych synów oraz ukochaną wnuczkę Nikolę. Bardzo cenię sobie kontakt z ludź-mi i interesuje mnie życie codzien-ne w naszym mieście. Kandyduję, bo wierzę, że potrafię zmienić By-tom w miasto bezpieczne, zadbane, a dzięki temu atrakcyjne. Wówczas mieszkańcy z pewnością będą za-dowoleni, że mieszkają w Bytomiu.

2. ROMAN BADURAUrodz i ł em się w 1970 r. w Bytomiu. Moja rodzina od pokoleń związana jest z Miastem

Bytom i z Górnym Śląskiem. Je-stem rozwiedziony. Mam dwoje dzieci: Mariolę i Mateusza, któ-rych sam wychowuję od 2000 roku. W 1992 roku otworzyłem własny Sklep i Serwis Rowerowy RB ROWEREK w Bytomiu, który prowadzę do dnia dzisiejszego.Jestem pasjonatem kolarstwa górskiego i szosowego oraz tury-styki rowerowej.

8. WOJCIECH BRYŃSKIUrodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu. Je-stem studen-tem Politolo-gii. Od 2 lat

pasjonuję się dziennikarstwem, prowadzę również własny portal informacyjny. W wolnych chwi-lach zajmuję się modelarstwem. Kandyduję, ponieważ uważam, że młodzi ludzie również powin-ni mieć wpływ na rozwój miasta. Istotny dla mnie jest temat bez-pieczeństwa jak i rozwoju obiek-tów, w których młodzi będą mo-gli aktywnie spędzać czas.

ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH DLA MIASTA MOŻNA ZROBIĆ SPORO, DLATEGO TEŻ KANDYDACI KW BYTOM PRZYJAZNE MIASTO CHCĄ BYĆ TYMI, KTÓRZY PRZYGOTUJĄ BYTOM DO MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z PIENIĘDZY PLANOWANYCH DLA POLSKI PO 2013 ROKU.

OKRĘG WYBORCZY NUMER 1DZIELNICE OBWODU: Górniki, Stolarzowice, Miechowice, Bobrek

Mam 40 lat. Bytom jest moim mia-stem, tu się urodz i łem, tu wykształ-ciłem i tu

podjąłem pierwszą pracę sa-morządowca. Pracowałem kolejno jako kierownik ds. technicznych w firmie zarzą-dzającej nieruchomościami oraz kierownik ds. admini-stracji w firmie branży komu-nalnej. Byłem też odpowie-dzialny za budowę struktu-ry organizacyjnej Straży Miej-skiej w Radzionkowie.

3. TOMASZ BRYGILEWICZ

8. GRZEGORZ CZAJKAUrodz i ł em się w 1985 roku i miesz-kam w Byto-miu. Jestem nauczyc ie -lem wf. Dy-

plom otrzymałem w 2008 roku na AWF w Katowicach. Jestem szczęśliwym mężem. Pasjonu-ję się sportami, głównie judo, jak i muzyką. Z judo związa-ne są moje największe sukcesy, zdobyłem II miejsce na Mistrzo-stwach Polski Seniorów. Chcę, by nasze miasto było atrakcyj-ne, dające perspektywy miesz-kańcom i szanse rozwoju.

6. PAWEŁ GRABOWSKIOd lat je-stem zwią-zany z By-t o m i e m . M i e s z k a m w dzielnicy Stolarzowi-

ce. Jestem technikiem mecha-nikiem górnictwa, już na eme-ryturze. Dzięki temu mam czas na działanie w klubie sportowym LUS Tempo Sto-larzowice, w którym od 1993 roku jestem prezesem. Mam dwoje dzieci i wspaniałe wnu-ki. Mam doświadczenie, któ-re zdobywałem pracując tak-że za granicą.

7. ROBERT KONIECZNYUrodz i ł em się i miesz-kam w Byto-miu. Ukoń-czyłem AWF w Katowi-cach. Je-

stem nauczycielem wychowa-nia fizycznego i trenerem pił-ki nożnej w grupie młodzie-żowej. W wolnym czasie gram w lokalnym klubie. Wspólnie z żoną wychowujemy dwójkę wspaniałych dzieci. Bytom jest dla mnie najważniejszym miej-scem na mapie świata. Tu się wychowałem, pracuję i żyję. Tu żyją moje dzieci.

1. JÓZEF POTĘPAOd urodze-nia miesz-kam w Byto-miu. W 1977 roku ukoń-czyłem Aka-demię Wy-

chowania Fizycznego w Kato-wicach z tytułem magistra. Je-stem szczęśliwym mężem i oj-cem. Moją pasją są książki, mu-zyka i praca z młodzieżą. Pięć razy zdobyłem mistrzostwo Pol-ski grup młodzieżowych, a tak-że zdobyłem Wicemistrzostwo Seniorów w koszykówce. Anga-żuję się w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

2. TOMASZ WACMam 36 lat. Z Bytomiem jestem zwią-zany od uro-dzenia. Je-stem absol-wentem AWF

w Katowicach. Pracuję jako na-uczyciel w Gimnazjum nr 13 w By-tomiu. Poza obowiązkami zawo-dowymi aktywnie uczestniczę w życiu społecznym, m. in. jestem członkiem Komisji Edukacji, Kul-tury, Sportu i Rekreacji, podjąłem działania zmierzające do powsta-nia na terenie Gimnazjum nr 13 kompleksu sportowo-rekreacyjne-go dla społeczności lokalnej.

Page 3: Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010

s. 3WWW.BYTOMPRZYJAZNEMIASTO.PL

KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ W POSZCZEGÓLNYCH DZIELNICACHKOMITET WYBORCZY BYTOM PRZYJAZNE MIASTO SWÓJ PROGRAM STWORZYŁO RAZEM Z MIESZKAŃCAMI MIASTA. TO ONI NAJLEPIEJ ZNAJĄ PROBLEMY BYTOMIA, W KTÓRYM NA CO DZIEŃ ŻYJĄ.

DZIELNICE OBWODU: Łagiewniki, Rozbark

9. PAWEŁ LEWICKIMam 21 lat i mieszkam w Bytomiu. Studiuję pe-dagogikę re-socjalizacyjną i pedagogikę

opiekuńczą w Kolegium Nauczy-cielskim w Bytomiu. Po śmierci mojej mamy wychowuję młodsze rodzeństwo: Anię i Tomasza i opie-kuję się też tatą Maciejem, który jest niepełnosprawny. Od lat inte-resuję się sportem. Byłem zawod-nikiem, a teraz trenerem trampka-rzy w GKS Rozbark Bytom. Jestem też wolontariuszem Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

3. PRZEMYSŁAW MATYJASZEK

Urodz i ł em się w Rudzie Śląskiej, ale już po kil-ku dniach stałem się m i e s z k a ń -

cem Bytomia i tak jest do dzi-siaj. Ukończyłem studia z tytu-łem magistra na Akademii Wy-chowania Fizycznego w Kato-wicach. Oprócz wykształce-nia nauczycielskiego posiadam również uprawnienia Trenera judo z którym związany jestem do dzisiaj. Wraz z żoną Kasią wychowujemy 4-letnią Maję i 3-letniego Jakuba.

10. MACIEJ ZEISKEUrodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu. Mam 39 lat, jestem żonaty i mam 12 letnią cór-

kę. Z wykształcenia jestem me-chanikiem maszyn górniczych. Moje główne zainteresowania to sport: popularyzacja wśród mło-dzieży, organizowanie przez SKK PB imprez sportowych, działal-ność na rzecz poprawy infrastruk-tury sportowej. Inną moją pasją jest historia. Jestem członkiem TMB, staram się rozpowszech-niać historię naszego miasta.

OKRĘG WYBORCZY NUMER 5DZIELNICA OBWODU: Śródmieście

10. DARIUSZ BORUSZEWSKI

Urodz i ł em się w 1972 roku. Miesz-kam w Byto-miu. Zawo-dowo zaj-muję się re-

klamą. Pracuję jako dyrektor sprzedaży w firmie Plakativ Po-land. Jestem jednym z założy-cieli Stowarzyszenia Kibiców Klubu „ Polonia Bytom”. Kandy-duję, ponieważ nie podoba mi się kierunek w którym prowa-dzi Bytom obecna władza. Mia-sto potrzebuje zmian i nowych ludzi, którzy będą słuchali głosu mieszkańców.

Urodz i ł em się w 1969 r o k u . M i e s z k a m w Byto-miu. Ukoń-czyłem stu-

dia na Akademii Ekonomicz-nej w Katowicach na kie-runku Zarządzanie Przed-siębiorstwem. Posiadam li-cencję zarządcy nierucho-mościami i prowadzę wła-sną firmę świadczącą takie usługi w Bytomiu. Jestem oj-cem dwójki dzieci Magdale-ny i Mateusza. Wolne chwile spędzam z rodziną.

3. TOMASZ ĆWIEK

8. ANNA CZARNOTAUrodz i ł am się i miesz-kam w Byto-miu. Ukoń-czyłam stu-dia magister-skie na kie-

runku Fizjoterapia oraz studia po-dyplomowe Zarządzanie Pla-cówkami Oświatowymi. Jestem mamą dwóch synów – Radosła-wa i Krzysztofa. Od lat współpracu-ję z osobami niepełnosprawnymi.Współorganizowałam konferencję naukową FAS I FAE – propagowa-nie wiedzy na temat alkoholowe-go zespołu płodowego (FAS) i alko-holowych uszkodzeń płodu (FAE).

2. JOANNA DELONGUrodz i ł am się w 1974 roku. Od 21 lat mieszkam w Bytomiu. Jestem peda-gogiem spe-

cjalnym. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Kato-wicach. Od 2005 roku jestem prezesem Stowarzyszenia Po-mocy Osobom Niepełnospraw-nym Intelektualnie “Fantazja”. Na co dzień pracuję z niepeł-nosprawnymi dziećmi. W mo-ich działaniach wspierają mnie 3 mężczyźni, mąż Dariusz oraz synowie: Maciej i Jakub.

7. MACIEJ DEPTUCHUrodz i ł em się i całe ży-cie mieszkam w Bytomiu. U k o ń c z y -łem studia na Politech-

nice Śląskiej, Wydział Automaty-ki i Informatyki. Pracowałem jako konstruktor w Zakładach Urzą-dzeń Komputerowych „MERA EL-ZAB”, współpracowałem z Polską Akademią Nauk. Jestem autorem i współautorem wielu patentów i wniosków racjonalizatorskich z dziedziny konstrukcji kompute-rów. Od 1990 roku prowadzę fir-mę BROSS COMPUTERS.

5. LECH GŁADYSZUrodz i ł em się w 1936 roku. Od lat m i e s z k a m i pracuję w Bytomiu. Ukończyłem

studia na Politechnice Śląskiej na Wydziale Chemicznym i Górni-czym, a w 1975 roku uzyskałem tytuł dr inż. na Wydziale Górni-czym. Mam bogatą ścieżkę za-wodową, dzięki której zdoby-łem duże doświadczenie. Byłem dyrektorem w firmach budowla-nych w Bytomiu oraz prezesem Bytomskich Zakładów Napraw-czych Przemysłu Węglowego.

6. EWA KOWALSKAM i e s z k a m w Bytomiu. Ukończyłam Szkołę Śred-nią. Wraz z mężem wychowuje-

my syna – Andrzeja. Interesuję się sportem – piłką nożną i ho-kejem. Byłam sędzią piłki noż-nej w najwyższej klasie rozgryw-kowej kobiet. W hokeju z druży-ną Polonii Bytom zdobyłam Mi-strzostwo Polski. Kandyduję, po-nieważ pragnę, by w naszym mieście zwrócono większą uwa-gę na dzieci i młodzież, by dać im większe możliwości rozwoju.

4. BOŻENA MIENTUSUrodz i ł am się i miesz-kam w Byto-miu. Ukoń-czyłam stu-dia w Wyż-szej Szko-

le Zarządzania Marketingowe-go i Języków Obcych na kierun-ku Zarządzanie i Marketing oraz podyplomowe studia na Akade-mii Ekonomicznej - Zarzadza-nie Projektem Unijnym. Mam dwójkę dzieci, którą wychowu-ję wraz z mężem Rafałem. Je-stem komendantem Hufca ZHP w Bytomiu. Organizuję wypo-czynek dla dzieci i młodzieży.

9. ANDRZEJ NOWAKUrodz i ł em się w Byto-miu i tu sta-le mieszkam. Z wykształ-cenia jestem politologiem

o specjalności samorządowej. Od wielu lat pomagam w znale-zieniu pracy poprzez swoją pra-cę w publicznych służbach za-trudnienia. W wolnych chwi-lach lubię słuchać muzyki i to zarówno klasycznej jak i Pre-sley’a czy T.Love. Jestem kibi-cem europejskiej piłki nożnej i wyścigów Formuły 1. Jestem kawalerem.

1. MARIUSZ WOŁOSZUrodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu. Po-siadam wy-kształcenie wyższe. Od

dwóch kadencji jestem Radnym Rady Miejskiej w Bytomiu. By-łem Kierownikiem MOSM przy OSiR w Bytomiu i Prezesem ho-kejowej Polonii. Obecnie peł-nie funkcję dyrektora w przed-siębiorstwie prywatnym. Wierzę głęboko, że społeczne organiza-cje samorządowe, pozbawione partyjnej „czapy”, najlepiej dba-ją o dobro lokalnej społeczności.

5. PIOTR BIBIELAMam 32 lata i od urodze-nia miesz-kam w By-tomiu. Uzy-skałem tytuł magistra na

Akademii Muzycznej we Wro-cławiu. Jestem pedagogiem. Po-święciłem się służbie dzieciom chorym i kalekim, z rodzin ubo-gich i trudnych środowisk oraz ich rodzicom. Jestem wolonta-riuszem w Domu Pomocy Spo-łecznej, za co odznaczono mnie „Krzyżem za zasługi” dla Związ-ku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

8. WOJCIECH BRYŃSKIUrodz i ł em się i miesz-kam w By-tomiu. Je-stem studen-tem Politolo-gii. Od 2 lat

pasjonuję się dziennikarstwem, prowadzę również własny portal informacyjny. W wolnych chwi-lach zajmuję się modelarstwem. Kandyduję, ponieważ uważam, że młodzi ludzie również powin-ni mieć wpływ na rozwój miasta. Istotny dla mnie jest temat bez-pieczeństwa jak i rozwoju obiek-tów, w których młodzi będą mo-gli aktywnie spędzać czas.

4. ROMAN KURDAMam 49 lat. Wraz z żoną Teresą wy-chowuję trój-kę dzieci. Je-stem nauczy-cielem oligo-

frenopedagogiem. Ukończyłem stu-dia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu na kierunku Wychowanie Techniczne oraz studia podyplomo-we na Politechnice Gliwickiej w za-kresie zarządzania oświatą. Byłem dy-rektorem Szkoły Podstawowej nr 24 Specjalnej oraz Zespołu Szkół Specjal-nych nr 4 w Bytomiu. Otrzymałem kilka nagród prezydenta Bytomia oraz brązowy i srebrny krzyż zasługi.

DZIELNICE OBWODU: Górniki, Stolarzowice, Miechowice, Bobrek

10. WOJCIECH BONIECKIU r o d z i -łem się się 15 kwietnia 1983 roku w Bytomiu i mieszkam tu na stałe.

Ukończyłem Politechnikę Ślą-ską na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Tytuł magistra, inżyniera uzyskałem w 2008 roku. Jestem kawa-lerem, wolne chwile poświę-cam aktywnemu życiu sporto-wemu. Startuję w wyborach, bo chcę, by nasze miasto stało się marką za którą idą sukcesy sportowe i biznesowe.

Mam 40 lat. Bytom jest moim mia-stem, tu się urodz i łem, tu wykształ-ciłem i tu

podjąłem pierwszą pracę sa-morządowca. Pracowałem kolejno jako kierownik ds. technicznych w firmie zarzą-dzającej nieruchomościami oraz kierownik ds. admini-stracji w firmie branży komu-nalnej. Byłem też odpowie-dzialny za budowę struktu-ry organizacyjnej Straży Miej-skiej w Radzionkowie.

3. TOMASZ BRYGILEWICZ

8. GRZEGORZ CZAJKAUrodz i ł em się w 1985 roku i miesz-kam w Byto-miu. Jestem nauczyc ie -lem wf. Dy-

plom otrzymałem w 2008 roku na AWF w Katowicach. Jestem szczęśliwym mężem. Pasjonu-ję się sportami, głównie judo, jak i muzyką. Z judo związa-ne są moje największe sukcesy, zdobyłem II miejsce na Mistrzo-stwach Polski Seniorów. Chcę, by nasze miasto było atrakcyj-ne, dające perspektywy miesz-kańcom i szanse rozwoju.

9. ANTONI NOGAUrodz i ł em się i miesz-kam w Mie-c h o w i -cach. Pra-cuję w Na-szym Mie-

ście w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. Razem z żoną wycho-wujemy dwoje dzieci. Aktywnie angażuję się w działania społecz-ności lokalnej, jestem przewod-niczącym Rady Osiedla Spół-dzielni Mieszkaniowej w Mie-chowicach. Startuję w wybo-rach, ponieważ pragnę aby na-sze miasto a szczególnie mło-dzież, miało szanse rozwoju.

5. KRZYSZTOF PASTERNAKUrodz i ł em się w 1945 r. M i e s z k a m w Bytomiu. P o s i a d a m wykształce-nie średnie.

Jestem ojcem dorosłego syna, w wolnych chwilach oddaję się moim pasjom – literaturze i działce. Mam doświadczenie w samorządzie. Pełniłem funk-cję radnego w II i III kadencji. Startuję w wyborach, bo chcę, aby nasze miasto było miej-scem atrakcyjnym, dającym perspektywy dla jego miesz-kańców.

4. ZDZISŁAWA WALCZAKUrodz i ł am się i miesz-kam w Byto-miu. Prowa-dzę własną działalność g o s p o d a r -

czą. Jestem mamą trójki wspa-niałych dzieci, które wychowuję wraz z mężem. Od lat interesu-ję się historią sztuki. W wolnych chwilach sama maluję. Jako rad-na planuję wspierać powstanie Rady Dzielnicy w Bobrku, zain-stalowanie monitoringu osiedla. Będę działać na rzecz powstania centrum kulturalno - usługowego integrującego mieszkańców.

OKRĘG WYBORCZY NUMER 2DZIELNICE OBWODU: Karb, Szombierki

Urodz i ł em się w 1961 roku w Lu-blinie. Od lat mieszkam i pracuję w Bytomiu.

Ukończyłem Wyższą Szkołę Ad-ministracji i Ekonomii w Byto-miu, na specjalności Zarządza-nie w Ochronie Środowiska. Pracuję w KWK Bobrek – Cen-trum. Mój syn również jest górni-kiem. Działam też w związkach zawodowych oraz kole emeryc-kim. W wolnych chwilach odda-je się pasjom, którymi są sport, głównie piłka nożna.

1. KRZYSZTOF GAJOWIAK 4. JAN GÓRSKIUrodz i ł em się w 1952 roku. Bytom to moje mia-sto rodzinne. Z wykształ-cenia jestem

Technikiem Budowlanym. Ra-zem z żoną wychowujemy dwie córki. Sport to nie tylko moja praca, ale także wieloletnia pa-sja. Z nim związane są moje naj-większe sukcesy. Zdobyłem Mi-strzostwo Polski Juniorów. Startu-ję w wyborach, ponieważ chcę, aby Bytom stał się miastem da-jącym każdemu możliwość reali-zacji ambicji i rozwoju talentów.

10. ANDRZEJ GRALKAUrodz i ł em się w Ru-dzie Śląskiej tylko dlate-go, iż szpital w Bytomiu był w re-

moncie. Mieszkam w Bytomiu od zawsze. Ukończyłem szko-łę średnią. Wraz z żoną wy-chowuję córkę. Od najmłod-szych lat interesuję się spor-tem, głównie piłką nożną. Je-stem fanem naszej drużyny pił-karskiej “Polonii Bytom”. Od 5 lat poświęcam swój czas na or-ganizację działalności Stowa-rzyszenia Kibiców.

5. JANUSZ KOBYŁKAUrodz i ł em się w 1964 roku. Od po-nad 20 lat je-stem miesz-kańcem By-tomia i pro-

blemy miasta nie są mi obce.Wraz z żoną Joanną wychowuje-my syna Jakuba. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem, absolwentem Wojskowej Aka-demii Technicznej i Uniwersyte-tu Opolskiego. Jako oficer Woj-ska Polskiego, dowódca różnych struktur do Jednostki włącznie, czuję się na siłach , aby podjąć pracę dla dobra Naszego miasta.

7. MAREK KUBISZUrodz i ł em się w 1974 r o k u i miesz-kam w By-tomiu. Wraz z żoną wy-

chowujemy dwójkę dzie-ci. Ukończyłem Wojewódz-ki Uniwersytet Robotniczy. Obecnie jestem zawodni-kiem GKS Szombierki- By-tom jak i instruktorem w Aka-demii Piłkarskiej tego Klu-bu. W wolnych chwilach po-święcam czas młodzieży jak i moim pasjom - literaturze, tenisowi oraz piłce nożnej.

9. RYSZARD KUMOREKTwardy gó-ral o gołębim sercu. Nie-przejednany wróg głupot, tumiwisizmu i cwaniac-

twa. Belfer i wieloletni dyrektor OSiR-u. Pomysłodawca i twór-ca MOSM-u, co pozwoliło ura-tować sport młodzieżowy w mo-mencie upadku wielu klubów sportowych. Inicjator nauki pły-wania dla dzieci klas I i przed-szkoli. Wprowadził zajęcia reha-bilitacyjne dla 3- latków na base-niku solankowym. „Ojciec” ba-senu otwartego w parku.

6. GRZEGORZ PODLEJSKIUrodz i ł em się w 1969 roku. Pocho-dzę z Wiel-k o p o l s k i . W Bytomiu m i e s z k a m

ponad 20 lat. Z wykształcenia je-stem lekarzem weterynarii. W 1994 roku ukończyłem stu-dia na Akademii Rolniczej we Wrocławiu na kierunku Medycy-na Weterynaryjna. W 2007 roku ukończyłem na Akademii Rol-niczej we Wrocławiu trzyletnie studia specjalistyczne z zakresu chirurgii weterynaryjnej. Jestem ojcem dwójki dzieci.

3. TOMASZ SOBCZAKMam 39 lat, urodziłem się w Staracho-wicach a od 1984 roku m i e s z k a m w Bytomiu.

Posiadam wykształcenie średnie. Dość dużo pracuję. Wolny czas wykorzystuję głównie na space-ry z moim psem rasy Husky, wy-cieczki czy spotkania z rodziną lub znajomymi. Lubię chodzić po górach, obserwować pokazy lot-nicze. Staram się również znajdo-wać możliwości pracy dla mojego otoczenia, bloku w którym miesz-kam – dla okolicy.

2. JAN WNĘKOd ponad 30-tu lat m i e s z k a m w Szombier-kach. Do-brze znam nasze mia-

sto, rozumiem potrzeby społecz-ne i gospodarcze, jakie nas tra-pią. Jestem szczęśliwym mężem, ojcem trójki dzieci i dumnym dziadkiem. Posiadam wykształ-cenie wyższe. Startuję w wybo-rach, bo chcę, by Szombierki sta-ły się miejscem atrakcyjnym, da-jącym perspektywy ich mieszkań-com i szanse rozwoju mieszkają-cej tu młodzieży.

8. MATEUSZ BYRSKIUrodz i ł em się i miesz-kam w Byto-miu. Jestem technikiem, a obec-nie konty-

nuuję naukę na studiach inży-nierskich, na kierunku ekono-mika transportu i logistyka. Pra-cuję na Poczcie Polskiej. Wraz z żoną wychowujemy 1,5 rocz-nego syna. Moją pasją są sporty motorowe. Należę do Automo-bilklubu Zamkowego. Jako radny zajmę się budo-wą bezpiecznego placu zabaw w Szombierkach.

Page 4: Bytom Przyjazne Miasto wybory 2010

DLACZEGO ZDECYDOWAŁ SIĘ PAN UBIEGAĆ O URZĄD PREZYDENTA BYTOMIA?Wierzę w to, że Bytom może rozwijać się szybciej i w spo-sób bardziej przemyślany. Lata pracy w bytomskim samorzą-dzie dają mi wiedzę, gdzie leżą rezerwy i które obszary działa-nia Miasta trzeba albo popra-wić, albo diametralnie zmienić. Wierzę, że z poparciem miesz-kańców, z ich wiedzą o Naszym Mieście, będę mógł sprawić, że życie w Bytomiu stanie się ła-twiejsze i przyjemniejsze.

SWÓJ PROGRAM WYBOR-CZY TWORZY PAN PRZY WSPÓŁUDZIALE MIESZKAŃ-CÓW. BLISKO 14 TYSIĘCY BY-TOMIAN WYPEŁNIŁO SPE-CJALNĄ ANKIETĘ DOTYCZĄ-CĄ ICH OCZEKIWAŃ WOBEC MIASTA. CO WYNIKA Z WY-POWIEDZI MIESZKAŃCÓW? JAKIEGO BYTOMIA OCZEKU-JĄ? W JAKIM MIEŚCIE CHCĄ ŻYĆ?Bardzo wnikliwie przeanali-zowaliśmy otrzymane ankie-ty. W dużej mierze to na ich podstawie opracowaliśmy plan działania „na już”, gdyby wy-borcy obdarzyli nas zaufaniem.Z lektury przekazanych nam ankiet można wysnuć jeden główny wniosek: Bytomianie chcą w rządzeniu logiki. Nie chcą szalonych pomysłów ta-kich jak Straż Miejska na ko-niach czy parkometry, które nie wydają reszty. Nasi mieszkań-cy wiedzą z jakimi problemami borykać się będzie nowy Pre-zydent i nie oczekują od nie-go cudów. Racjonalne podej-ście i mądre decyzje – to klucz do sukcesu.

CZY JEST PAN W STANIE ZRE-ALIZOWAĆ WIZJE MIESZ-KAŃCÓW O LEPSZYM BY-TOMIU? CZY WYSTARCZĄ NA TO NAJBLIŻSZE CZTERY LATA?Mieszkańcy Bytomia mają mnóstwo ciekawych i orygi-nalnych pomysłów jak spra-wić, by Nasze Miasto było dla nich bardziej przyjazne, i że tak powiem – łatwiejsze w uży-ciu. Trzeba jednak jasno powie-dzieć – są w tym mieście zada-nia, których wykonanie zabie-rze nam więcej czasu niż jedną kadencję. Byłoby szczytem ma-rzeń gdyby wyborcy dali nam więcej czasu. Wtedy można zrobić naprawdę wiele.

ŻYCIE W BYTOMIU W PEW-NYM MOMENCIE DLA NIE-KTÓRYCH MIESZKAŃCÓW STAŁO SIĘ TRUDNE. DLA-

TEGO TEŻ PRZENIEŚLI SIĘ W INNE MIEJSCE. MA PAN POMYSŁ JAK ZACHĘCIĆ ICH DO POWROTU W RODZIN-NE STRONY, ALBO RECEPTĘ NA ZATRZYMANIE MŁODYCH LUDZI W BYTOMIU?Bytom to miasto wyjątkowo mocno doświadczone przemia-nami gospodarczymi lat dzie-więćdziesiątych. Po wielkim przemyśle zostały tysiące bez-robotnych, puste hale, wielkie niewykorzystane powierzch-nie i niszczejące domy. To bar-dzo trudna sytuacja dla mia-sta i jego mieszkańców. Trud-no się dziwić, że wielu szuka-ło swej szansy poza miastem, nieraz bardzo daleko. Nieste-ty wyjechali ci najbardziej mo-bilni, otwarci na zmiany. Ich na

pewno bardzo w mieście braku-je. To co zostawili w Bytomiu, to lata tutaj spędzone, rodzi-ny, przyjaciele. Nie mam wąt-pliwości, że jeżeli stworzymy im odpowiednie warunki, je-żeli Bytom stanie się napraw-dę przyjaznym miastem, mia-stem gdzie można i pracować i dobrze żyć – spora część może wrócić. Wtedy też trudniej bę-dzie wyjechać młodym. Są nam potrzebni.

CO ODRÓŻNIA PANA OD IN-NYCH KANDYDATÓW ?Od części moich konkurentów odróżnia mnie brak partyjnych zobowiązań. Do pracy na rzecz miasta dobry jest każdy kom-petentny człowiek. Moi współ-pracownicy ze Stowarzyszenia

Bytom Przyjazne Miasto mają przeróżne poglądy polityczne. Od lewa do prawa poprzez li-beralne centrum – nam to nie przeszkadza, a wręcz przeciw-nie. Zgodnie z hasłem, któ-re promuję, chcę „wyrwać” By-tom z rąk, by nie powiedzieć „łap” partii politycznych. Skoń-czę z powierzaniem odpowie-dzialnych stanowisk w mie-ście i jego jednostkach ludziom z „klucza partyjnego”. W By-tomiu nie brakuje dobrze wy-kształconych i kompetentnych ludzi. Trzeba tylko dać im szan-sę. Od pozostałych kandyda-tów, jestem o tym głęboko prze-konany, różni mnie nowe i bar-dziej konstruktywne spojrze-nie na problemy Bytomia i jego mieszkańców.

DLACZEGO WŁAŚNIE NA PANA WYBORCY POWINNI ODDAĆ SWÓJ GŁOS? Od lat jestem blisko spraw miasta. Znam jego problemy i mam, wspólnie z grupą lu-dzi dla których Bytom jest waż-ny, wiedzę jak „oddać’ to mia-sto jego mieszkańcom. Jak roz-budzić w nich przedsiębior-czość i jak ją wykorzystać dla dobra wszystkich. Mam głę-bokie przeświadczenie, że głos oddany na mnie to głos oddany na rozsądek, spokój w mieście i racjonalne wybory. Głos od-dany na kandydatów Stowarzy-szenia Bytom Przyjazne Mia-sto i mnie - to miasto oddane w dobre ręce.

JAKI JEST PRYWATNIE MA-RIUSZ WOŁOSZ? CO PAN LUBI? JAKIE MA PASJE? CO POCHŁANIA PANU NAJWIĘ-CEJ CZASU PO PRACY?Mimo, że dużo pracuję, sta-ram się znaleźć czas dla ro-dziny. Jedną z moich pasji jest sport, w szerokim tego słowa znaczeniu. Ważna jest rekre-acja i sport wyczynowy. Za-wsze pamiętam o boksie, któ-ry uprawiałem jako zawodnik, czy hokeju na lodzie, który stał mi się bliski w czasie pracy dla hokejowej Polonii Bytom. Przy-znam ze skruchą – na urlopie lubię poleniuchować. Zamiast wystawnych przyjęć wolę ka-meralne spotkania z przyjaciół-mi. Lepszy dla mnie schabowy niż krab – choćby królewski. Na tyle, na ile pozwala czas – lubię podróże. Niestety póki co – nie egzotyczne. Kiedy wyjeżdżam lubię na wyjazdach spokój, ci-szę i poznawanie nowych ludzi.

JAKIE SĄ PANA SŁABE STRO-NY?Tym niech się martwią moi konkurenci. Nie będę im uła-twiał zadania.

GDYBY MIESZKAŃCY MIELI JAKIEŚ PYTANIA, PROBLEMY, TO W JAKI SPOSÓB MOGĄ KONTAKTOWAĆ SIĘ Z PA-NEM?W zasadzie jestem dostępny dla wszystkich i o każdej porze. Czasem rodzina mówi – nieste-ty. Szeroko upubliczniłem nu-mer telefonu, pod którym je-stem osiągalny. Wielokrotnie w ciągu dnia można mnie spo-tkać w siedzibie Stowarzysze-nia Bytom Przyjazne Miasto przy ul. Moniuszki. Oczywi-ście poczta elektroniczna i moi współpracownicy – to kolejna sposoby komunikowania się. A jak trzeba to gołębie poczto-we i znaki dymne :-).

RACJONALNE PODEJŚCIE I MĄDRE DECYZJEWWW.BYTOMPRZYJAZNEMIASTO.PL

ROZMOWA Z MARIUSZEM WOŁOSZEM – KANDYDATEM NA PREZYDENTA BYTOMIA.

MAM GŁĘBOKIE PRZEŚWIADCZENIE, ŻE GŁOS ODDANY NA MNIE TO GŁOS ODDANY NA ROZSĄDEK, SPOKÓJ W MIEŚCIE I RACJONALNE WYBORY. GŁOS ODDANY NA KANDYDATÓW STOWARZYSZENIA BYTOM PRZYJAZNE MIASTO I NA MNIE - TO MIASTO ODDANE W DOBRE RĘCE

s. 4