Top Banner
Новата SEAT Ibiza.
20

Новата SEAT Ibiza.

Nov 02, 2021

Download

Documents

dariahiddleston
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Новата SEAT Ibiza.

Новата SEAT Ibiza.

Page 2: Новата SEAT Ibiza.

SEAT

Направена да ве придвижи Вас, вашето тело и душа. Новата SEAT

Ibiza го претставува слободниот избор, да бидете, да одите. Каде

и да ве одведе градот, пристигнете таму во стил, прецизен дизајн

и технологија. Авантуристичкиот дух доаѓа како стандарден, и

одвнатре и однадвор. Дали сте подготвени?

2

Page 3: Новата SEAT Ibiza.

Ibiza

Page 4: Новата SEAT Ibiza.

4

Page 5: Новата SEAT Ibiza.
Page 6: Новата SEAT Ibiza.

FR ниво на опременост.

8 инчен дигитален дисплеј

претставува команда и контрола

на вашата нова SEAT Ibiza.

18 инчни алуминиумски

Performance тркала. Лесни и

робустни, претставуаат 4

нови извори на возбуда.

Ентериерот од Alcantarа, со

тапацир со шарени

контрастни црвени шевови и

FR - деталите на

управувачот, ја одржуваат

внатрешноста спортска.

6

Page 7: Новата SEAT Ibiza.

Батеријата на вашиот телефон

ќе биде постојано полна, со

вашиот Connectivity Box.

Погледнете го светот во висока

резолуција со вашите црни

лакирани надворешни

ретровизори.

Вашиот кожен мулти-

функционален спортски

управувач со FR-ознаката, ја

завзема главната сцена.

Page 8: Новата SEAT Ibiza.

Xcellence ниво на опременост.

Full LED фарови кои се светли

колку што се ефикасни. Ова е

вистинскиот начин да бидете

лидер на патот.

Atom Grey

надворешни

ретровизори.

Истакнете се со Mystic

Magenta ентериерот.

Контрастни шевови кои

додаваат малку боја на

седиштата и на управувачот.

8

Page 9: Новата SEAT Ibiza.

BeatsAudio™ системот е

се што ви треба, за совршена

забава.

17 инчните алуминиумски

тркала ќе привлечат внимание

со највисокото ниво на

опременост.

Кожниот мулти-

функционален управувач со

X лого покажува дека вие ја

имате целосната контрола.

Page 10: Новата SEAT Ibiza.

Style ниво на опременост.

Со едноставно притискање

на копчето, темпоматот е

спремен.

Хромираните детали околу

менувачот го доловуваат

чувството на елеганција.

Супер светлите задни LED

светла привлекуваат

внимание на вистински

начин.

10

Page 11: Новата SEAT Ibiza.

Потрошувачка на гориво и

пресметката за досег се

наоѓаат токму онаму каде

што очекувате.

Се работи потполно за вас, од

подот па нагоре, со 16 инчни

алуминиумски тркала.

Вградениот двозонски

климатроник BI-Zone + Air

Care, секогаш ќе ви даваат

чувство на свежина.

Page 12: Новата SEAT Ibiza.

Reference ниво на опременост.

Двојните халогени светла

доаѓаат како стандардни со

новата SEAT Ibiza. Вашиот пат

секогаш ќе биде осветлен.

Одржување на контакт е

едноставно со 5 инчниот екран

на допир. Каде и да ве одведе

патот, вие останувате

поврзани.

15-инчните алуминиумски

тркала се издржливи и

агилни. Држете се на патот

каде и да одите.

12

Page 13: Новата SEAT Ibiza.

Навикнете се на нов начин на

правење на работите со

ентериерот кој е удобен, толку

колку што е и стилски.

Matt црните рачки на вратите

и надворешните ретровизори

го претставуваат совршениот

контраст на надворешноста.

Вашиот респонзивен

управувач додава спортско

чувство на градскиот

автомобил. Ова е новиот

стандард на SEAT Ibiza.

Page 14: Новата SEAT Ibiza.

Фелни.

14

Page 15: Новата SEAT Ibiza.

16"

Design 16" St

Design 16"

Машински обработен

XE

Urban 15"R St

Pleasure 15"R St XE

15"

Dynamic 17"

FRDynamic 17"

Машински обработен XE

17"

Reference  R  Style  St  

Xcellence  XE  FR  FR  

Сериски     Опционално     

Reference 14" R

14"

Performance 18"FR

18"

Page 16: Новата SEAT Ibiza.

Бои.

16

Page 17: Новата SEAT Ibiza.

Mystic MagentaR St XE

Midnight BlackR St XE FR

Pirineos GreyR St XE FR

Reference  R  Style  St  

Xcellence  XE  FR  FR  

Сериски     Опционално     

Desire RedR St FR

Eclipse OrgangeR St FR

Mystery BlueR St FR

Mediterraneo BlueR St XE FR

Candy WhiteR St XE FR

Page 18: Новата SEAT Ibiza.

Внатрешност.

18

Page 19: Новата SEAT Ibiza.

Cloth Plus

Acero / Clip Titan

Black - AFR

Cloth Orgad Grey

/ Ice Touch - CBSt

Alcantara® Black

- FL

+ PL0FR

Cloth Sound /

Hill / Nora

FR - FL FR

Alcantara® Black

- DL + PL0XE

Alcantara® Black

- DL + PL0 + PIGXE

Cloth Edge Mystic

& Plus Mystic / Clip

Titan Black - DLXE

Cloth Edge Mystic &

Plus Mystic / Clip Titan

Black

- DL + PIGXE

Reference  R  Style  St  

Xcellence  XE  FR  FR  

Сериски     Опционално     

Page 20: Новата SEAT Ibiza.

SEAT е посветен на политиката на постојан развој на производите и го задржува правото да прави промени на спецификациите, боите и цените без

претходна најава. Информациите во оваа брошура се дадени само како насоки. Иако SEAT прави напори за да се осигура дека спецификациите се точни

во времето на објавување, претходно секогаш треба да се консултирате со вашиот овластен SEAT партнер за најновите информации. Поради

ограничувањата при процесот на печатење, боите во оваа брошура може да се разликуваат во нијанси со вистинските бои на каросеријата и боите на

материјалите. Ова возило, негови делови, како и оригиналните резервни делови, се дизајнирани во согласност со законските прописи за минимизирање

на влијанието врз животната средина, преку употреба на рециклирани материјали, како и со мерките кои се преземаат за подобрување на квалитетот на

животната средина.