Тема уроку: Аналіз фільму «Сутінки. Сага. Світанок» (перша частина) Тип уроку: комбінований Форма уроку: урок-дослідження Мета уроку: навчити критично оцінювати кінематографічний матеріал; сформувати базові навички аналітичного (а не тільки емоційного) підходу до сприйняття культового фільму; навчити аналізувати фільм як відображення системи цінностей та уявлень, притаманних сучасному суспільству. Обладнання: медіапроектор, рецензії на фільм, інтерв’ю з фаном фільму, фотографії виконавців головних героїв фільму, критерії оцінювання рецензії/відгуку, структура аналізу фільму, питання для членів 2-4 груп. Випереджувальні завдання для учнів: 1. Підготуйте повідомлення про сагу «Сутінки». 2. Прочитати запропоновані вчителем рецензії (в додатку). Вибрати одну найбільш вдалу, на вашу думку, рецензію на фільм, одну – найбільш невдалу. Свій вибір обґрунтувати. 3. Спробувати визначити жанр фільму «Сутінки Сага. Світанок» (перша частина). Перебіг уроку І. Організаційний момент. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, завдань уроку. Про фільм «Сутінки» говорять усі: хтось уже бачив його сто разів і планує ще не менше ста переглядів. Хтось вважає, що це «рожеві шмарклі» виключно для 13 -15 річних дівчат. Одне абсолютно точно – байдужим цей фільм не залишив нікого. Сьогодні ми з вами зупинимо свій погляд саме на цьому фільмі. Але для того щоб краще його зрозуміти, почнемо з історії написання книги та створення фільму. ІІІ. Сприймання й засвоєння учнями навчального матеріалу. 3.1. Повідомлення одного з учнів про сагу «Сутінки» (мультимедійна презентація). З історії саги Сутінки Сутінки. «Сутінки» (англ. «Twilight») – популярна серія романів американської письменниці Стефані Майєр. За словами Майєр, саме зі сну, який вона побачила 2 червня 2003 року виріс роман “Сутінки”. Сутінки Сутінки. . Сага Сага «Я прокинулася 2 червня 2003 року вранці і перед моїми очима стояв сон. Цей сон був живий, об'ємний і кольоровий. Це була розмова юнака та дівчини, що відбувалася в прекрасному місці – на чарівному, залитому сонцем лузі посеред темного лісу. Вони були закохані один в одного й обговорювали проблеми пов'язані з їх любов'ю, оскільки вона була людиною, а він вампіром. Юнак був прекрасніше, ніж луг, а його шкіра сяяла, як мільярд маленьких діамантів на сонці. Він був гранично ніжний і ввічливий, і все ж відчуття потенційної небезпеки жорстокості було сильним, воно буквально наповнювало всю сцену». (З інтерв’ю Стефані Майєр) Сутінки Сутінки. . Сага Сага. . Книги Книги • Кожна з книг “Сутінок” описує події, що відбуваються з головною героїнею, дівчиною на ім’я Белла Свон, яка закохується у 104-літнього вампіра Едварда Калліна, виходить за нього заміж, народжує від нього дитину та перетворюється сама на вампіра. • Оповідь у романах ведеться переважно від імені Белли.
14
Embed
ÿ! 3 ÿ! 3 · 2 / The Twilight Saga: Breaking Dawn ² Part 2, 2012 þ 3 ² 3 '- % ó ø ï ÿ , - & -# '1 - 3 3 ï , þ , 3 4 3 ó , ó . ò ! 3 '- , ø 3 ² $ 3 $3- 3 ø , * ó
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Тема уроку: Аналіз фільму «Сутінки. Сага. Світанок» (перша частина)
базові навички аналітичного (а не тільки емоційного) підходу до сприйняття культового
фільму; навчити аналізувати фільм як відображення системи цінностей та уявлень,
притаманних сучасному суспільству.
Обладнання: медіапроектор, рецензії на фільм, інтерв’ю з фаном фільму, фотографії
виконавців головних героїв фільму, критерії оцінювання рецензії/відгуку, структура
аналізу фільму, питання для членів 2-4 груп.
Випереджувальні завдання для учнів:
1. Підготуйте повідомлення про сагу «Сутінки».
2. Прочитати запропоновані вчителем рецензії (в додатку). Вибрати одну найбільш
вдалу, на вашу думку, рецензію на фільм, одну – найбільш невдалу. Свій вибір
обґрунтувати.
3. Спробувати визначити жанр фільму «Сутінки Сага. Світанок» (перша частина).
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, завдань уроку.
Про фільм «Сутінки» говорять усі: хтось уже бачив його сто разів і планує ще не
менше ста переглядів. Хтось вважає, що це «рожеві шмарклі» виключно для 13-15 річних
дівчат. Одне абсолютно точно – байдужим цей фільм не залишив нікого.
Сьогодні ми з вами зупинимо свій погляд саме на цьому фільмі. Але для того щоб
краще його зрозуміти, почнемо з історії написання книги та створення фільму.
ІІІ. Сприймання й засвоєння учнями навчального матеріалу.
3.1. Повідомлення одного з учнів про сагу «Сутінки» (мультимедійна презентація).
З історії саги
СутінкиСутінки..
«Сутінки» (англ. «Twilight») –
популярна серія романів
американської письменниці Стефані
Майєр.
За словами Майєр, саме зі
сну, який вона побачила 2 червня
2003 року виріс роман “Сутінки”.
СутінкиСутінки. . СагаСага
«Я прокинулася 2 червня 2003 рокувранці і перед моїми очима стояв сон. Цей сон був живий, об'ємний ікольоровий. Це була розмова юнаката дівчини, що відбувалася впрекрасному місці – на чарівному, залитому сонцем лузі посеред темноголісу. Вони були закохані один водного й обговорювали проблемипов'язані з їх любов'ю, оскільки вонабула людиною, а він вампіром. Юнакбув прекрасніше, ніж луг, а йогошкіра сяяла, як мільярд маленькихдіамантів на сонці. Він був граничноніжний і ввічливий, і все ж відчуттяпотенційної небезпеки жорстокостібуло сильним, воно буквальнонаповнювало всю сцену».
(З інтерв’ю Стефані Майєр)
СутінкиСутінки. . СагаСага. . КнигиКниги
• Кожна з книг “Сутінок” описує події, що
відбуваються з головною героїнею, дівчиною
на ім’я Белла Свон, яка закохується у
104-літнього вампіра Едварда Калліна,
виходить за нього заміж, народжує від нього
дитину та перетворюється сама на вампіра.
• Оповідь у романах ведеться переважно від
імені Белли.
СутінкиСутінки. . СагаСага. . КнигиКниги
• Усі 4 частини “Сутінок” сталибестселерами й перекладені38 мовами.
• Найбільшою популярністюкористуються серед молоді(14-21 років).
• Загальний тираж «Сутінковоїсаги» на сьогодні складаєблизько 116 мільйонівекземплярів.
СутінкиСутінки. . СагаСага. . КнигиКнигиНа сьогодні офіційно вийшло 5 книг у
• Закохатися у вампіра – страшно й романтично. Але
втратити коханого, що вирішив ціною розриву
врятувати свою дівчину від ролі пішака у вічному
протистояння кланів «нічних мисливців», – це просто
нестерпно.
• Белла Свон болісно переживає зникнення
Едварда й безуспішно шукає забуття в
дружбі із хлопчиськом-індіанцем
Джейкобом Блеком. Вона навіть не
підозрює, що її кращий друг – породження
ще одного «народу Тьми». Народу, куди
більш жорстокішого й небезпечнішого, ніж
аристократи-вампіри...
Сутінки. Сага. Затемнення /
The Twilight Saga: Eclipse, 2010
• «Усе починається з вибору...» Сіетлохоплений низкою таємничих вбивств, а захоплена жадобою помстивампірша продовжує пошуки Бели, яка знову опинилася у смертельнійнебезпеці. Крім того, перебуваючи вепіцентрі всіх подій, Белла змушенаробити вибір між любов'ю до Едварда ідружбою з Джейкобом, знаючи що їїрішення може послужити поштовхомдо відновлення давнього протистоянняміж вампірами і перевертнями. Крімусього іншого, їй потрібно прийнятище одне важливе рішення: життя абосмерть, адже закінчення середньоїшколи вже не за горами.
Сутінки. Сага. Світанок: Частина 1 / The Twilight Saga:
Breaking Dawn – Part 1, 2011
• «Вічність – це тільки початок»…
• У четвертій частині Белла Свон опиняється переднепростим вибором – зберегти життя собі або своїй дитині(наполовину вампірові, наполовину людині). Вона вирішуєзалишити малюка, але Едвард та інші члени родини Калленкатегорично проти.
• Допомоги Беллі чекати не від кого, але вонаприходить несподівано, від того, від кого їїзовсім не чекали. Удвох Белла і Розалінамагаються зберегти життя малюкові, навітьне здогадуючись, до яких жахливих наслідківце призведе.
Сутінки. Сага. Світанок:
Частина 2 / The Twilight
Saga: Breaking Dawn –
Part 2, 2012
• Ренесмі – ім'я дочки ЕдвардаКаллена та Белли Свон, якеотримано шляхом об'єднання іменматері Белли, Рене, і названоїматері Едварда, Есме. Друге ж ім'я, Карлі – це комбінація імен Карлайл, прийомного батька Едварда, іЧарлі, батька Бели.
• Має вийти на екран16 листопада 2012 року
• 2 частина присвяченадонці головних героїв.
Сутінки. Сага
• Існує чимало
популярних Інтернет-
форумів та сайтів,
присвячених цьому
фільму.
• Довкола фільму «Сутінки» серед підлітковоїаудиторії за останні кілька років сформуваласяпотужна фан-культура.
Учитель. Хочу дещо доповнити. За словами авторки, для кожної з книжок серії джерелом
слугував якийсь класичний зразок з історії літератури. Так, «Сутінки» відсилають до
«Гордості та упередження» Джейн Остін, «Новий місяць» до «Ромео та Джульєтти»
Шекспіра, «Затемнення» до «Буремного перевалу» Емілі Бронте, а «Світанок» до «Сну
літньої ночі» Шекспіра.
Очевидно, що підліткове захоплення цим фільмом має передусім емоційну природу та не
передбачає його критичного сприйняття. Отже, метою нашого уроку є, змусити вас
замислитися над тим, що саме (окрім акторського складу) приваблює глядачів у ньому та
чому. Крім того, ви спробуєте навчитися критично оцінювати кінематографічний матеріал
та аналізувати його як відображення системи цінностей та уявлень, притаманних
сучасному суспільству. І почнемо ми з вами із знайомства з рецензіями на фільм, які
дозволять продемонструвати можливість критичного (аналітичного) підходу до
сприйняття фільму.
Матеріал для вчителя. Особливості критичного/аналітичного підходу до сприйняття
фільму
3.2. Удома ви мали ознайомитися із запропонованими мною рецензіями (див. у
додатку). Хочу ще попросити Вас здійснити невеличку дослідницьку роботу та відшукати
на популярних Інтернет-форумах і сайтах, присвячених цьому фільму, ще відгуки про
«Сутінки. Сага. Світанок» (перша частина)» (режисер Біл Кондон). Для цього
скористайтесь пошуковими системами Інтернет. Час для роботи в Інтеренеті – 10 хвилин.
Виберіть із них, на вашу думку, одну найбільш вдалу рецензію на фільм і одну – найбільш
невдалу. Що саме сподобалося/не сподобалося. Чому? Поясніть, переваги та недоліки
вдалої та невдалої рецензій/відгуків. У цьому вам допоможуть критерії оцінювання
рецензій, відгуків.
Критерії оцінювання:
- Чи збагачує рецензія/відгук розуміння фільму? Яким чином?
- Чи звертає увагу на нові, не помічені вами аспекти?
- Чи змушує замислитися над фільмом?
- Чи змушує переоцінити власне враження від фільму?