Top Banner
газета СТОР. 8 СТОР. 2 СТОР. 4 М. ШКУРО ПРО ДИТЯЧІ САДКИ ВИДАТНІ ЖІНКИ РАЙОНУ ЗУСТРІЧАЙТЕ МАСЛЯНУ www.solor.kiev.ua № 02 (15) · березень 2016 МИ ОБІЦЯЛИ ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТУ ВІЙСЬКОВИМ – ВИКОНАЛИ Соціальний захист населен- ня та розвиток інфраструктури Солом’янського району – пи- тання, які народний депутат Дмитро Андрієвський разом з командою депутатів Київради «Блоку Петра Порошенка» від району вважають пріоритет- ними. Над якими програмами соціального захисту працює Київрада, про підвищення заро- бітної плати військовим, будів- ництво дитячих садочків, шкіл і ремонт доріг Солом’янки – роз- повів народний депутат України Дмитро Андрієвський. Н адання матеріальної допо- моги, соціальний захист – це ті питання, з якими найчастіше сьо- годні до мене звертаються меш- канці Солом’янського району. Тому дуже важливо, щоб своєчасно були прийняті міські програми з соціаль- ної допомоги, щоб були ухвалені програми капітальних вкладень. За той час, що я є депутатом, у моїй громадській приймальні більше 12 тисяч солом’янців отримали матеріальну допомогу. Сьогодні ми пердбачили в бюджеті столиці більш ніж три мільярди гривень на соціальний захист киян. На 2016 рік заплановано спрямувати понад один мільярд гривень на підтрим- ку незахищених верств населення – пенсіонерів, учасників АТО та інших громадян, які вкрай потребують ма- теріальної допомоги. На черзі – роз- гляд і затвердження показників со- ціального захисту для сімей героїв Небесної сотні. Ви часто виступаєте захисником інтересів військовослужбовців. Чи вдалося щось зробити для них? До мене дійсно часто звертають- ся військовослужбовці з різними питаннями, до того ж у нас у районі мешкає і працює найбільше військо- вих. Їхні проблеми мені добре відо- мі. І найгострішим завжди було пи- тання низьких заробітних плат. Ми обіцяли підвищити заробітну плату нашим захисникам і ми це зробили. Вже з 1 січня 2016 року контрактни- ки отримують заробітну плату від 7000 гривень. Також на законодав- чому рівні для військових встановле- ні матеріальні виплати, допомога на оздоровлення, безоплатне медичне та санітарно-курортне лікування, грошове забезпечення на кожного члена сім’ї, безкоштовні обіди у ро- бочі дні, забезпечення житлом і це ще не весь перелік. Всі ми сьогодні добре розуміємо, як важливо мати сильну й забезпечену армію. Це розуміє і Президент України Петро Порошенко, і парламент, і уряд. Ми й надалі будемо підвищувати заро- бітну плату та соціальні гарантії для наших воїнів. (Продовження на стор. 2) 444
8

Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

Jul 26, 2016

Download

Documents

SOLORGOVUA

Районна газета Солом'янського району м. Києва «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

газетаСТОР. 8СТОР. 2 СТОР. 4М. ШКУРО ПРО ДИТЯЧІ САДКИ ВИДАТНІ ЖІНКИ РАЙОНУ ЗУСТРІЧАЙТЕ МАСЛЯНУ

www.solor.kiev.ua № 02 (15) · березень 2016

МИ ОБІЦЯЛИ ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТУ ВІЙСЬКОВИМ – ВИКОНАЛИ

Соціальний захист населен-ня та розвиток інфраструктури Солом’янського району – пи-тання, які народний депутат Дмитро Андрієвський разом з командою депутатів Київради «Блоку Петра Порошенка» від району вважають пріоритет-ними. Над якими програмами соціального захисту працює Київрада, про підвищення заро-бітної плати військовим, будів-ництво дитячих садочків, шкіл і ремонт доріг Солом’янки – роз-повів народний депутат України Дмитро Андрієвський.

Надання матеріальної допо-моги, соціальний захист – це

ті питання, з якими найчастіше сьо-годні до мене звертаються меш-канці Солом’янського району. Тому дуже важливо, щоб своєчасно були прийняті міські програми з соціаль-ної допомоги, щоб були ухвалені програми капітальних вкладень. За той час, що я є депутатом, у моїй громадській приймальні більше 12 тисяч солом’янців отримали матеріальну допомогу. Сьогодні ми пердбачили в бюджеті столиці більш ніж три мільярди гривень на соціальний захист киян. На 2016 рік заплановано спрямувати понад один мільярд гривень на підтрим-ку незахищених верств населення – пенсіонерів, учасників АТО та інших

громадян, які вкрай потребують ма-теріальної допомоги. На черзі – роз-гляд і затвердження показників со-ціального захисту для сімей героїв Небесної сотні.

Ви часто виступаєте захисником інтересів військовослужбовців. Чи вдалося щось зробити для них?

До мене дійсно часто звертають-ся військовослужбовці з різними питаннями, до того ж у нас у районі мешкає і працює найбільше військо-вих. Їхні проблеми мені добре відо-мі. І найгострішим завжди було пи-тання низьких заробітних плат. Ми обіцяли підвищити заробітну плату нашим захисникам і ми це зробили. Вже з 1 січня 2016 року контрактни-

ки отримують заробітну плату від 7000 гривень. Також на законодав-чому рівні для військових встановле-ні матеріальні виплати, допомога на оздоровлення, безоплатне медичне та санітарно-курортне лікування, грошове забезпечення на кожного члена сім’ї, безкоштовні обіди у ро-бочі дні, забезпечення житлом і це ще не весь перелік. Всі ми сьогодні добре розуміємо, як важливо мати сильну й забезпечену армію. Це розуміє і Президент України Петро Порошенко, і парламент, і уряд. Ми й надалі будемо підвищувати заро-бітну плату та соціальні гарантії для наших воїнів.(Продовження на стор. 2)444

Page 2: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

березень 2016

газета

2

осіб склало населення Києва станом на 1 грудня 2015 року за

даними Держкомстату

2,9 млн

НАГОРОДИ ПРАВООХОРОНЦЯМ

Ш істьох працівників Солом’ян-ського районного управлін-

ня поліції (Богдана Кошланя, Сергія Яненка, Богдана Каменчука, Воло-димира Хіміча, Ростислава Горба-ча, Вадима Стужного) відзначили за успішну роботу та затримання зло-вмисників, які систематично шкодили ліфтове обладнання в житлових бу-динках району.

«850 тис. грн – це втрати жит-лово-комунального господарства Солом’янського району від крадіжок ліфтового обладнання лише за 2015 рік. Через постійні крадіжки ліфтових катушок близько 400 ліфтів було зупи-нено. Фактично кожен другий будинок у районі постраждав від крадіїв», – зазначив керівник Солом’янського району Максим Шкуро.

Грамоти правоохоронцям вру-чили голова Солом’янської адміні-страції Максим Шкуро та начальник райуправління поліції Павло Васи-ленко, подякували за професійну роботу й зупинення крадіжок ліфто-вого обладнання в районі.

НОВИЙ СКВЕРУ РАЙОНІ

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з пи-

тань містобудування, архітектури та землекористування депутати по-годили надання статусу скверу зе-мельній ділянці у Солом’янському районі столиці.

Мова йде про земельну ділянку на розі вул. Михайла Донця та про-спекту Відрадного у Солом’янському районі площею 0,25 га. Відповід-не рішення передбачає внесення змін до Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та кон-цепції формування зелених наса-джень у центральній частині м. Ки-єва в частині додання відповідної земельної ділянки до переліку скве-рів Солом’янського району. Прийнят-тя даного рішення захистить законні права та інтереси містян, сприятиме підвищенню рекреаційної привабли-вості столиці, збереженню зелених насаджень, розвитку зелених зон та позитивному впливу на соціально-культурний розвиток громадян. За цією ділянкою доглядатимуть «Київ-зеленбуд» і районне УЗН – йдеться у пояснювальній записці.

Статус скверу у Солом’янському районі столиці вже погодили на по-стійній комісії Київради з питань еко-логічної політики.

У Солом’янському районі завершили ре-монт чергового дитячого садочка. Ремонт і утеплення будівлі дитячого садка № 17 на вул. Ніщинського, 3 тривали з кінця жовтня минулого року.

У приміщенні утеплили фасад, замінили вікна та вхідні двері, утеплили горище та

замінили покрівлю, а також – опалювальну сис-тему та систему вентиляції. Тепер понад 130 ма-леньких мешканців району можуть проводити час у теплих, яскравих і затишних приміщеннях.

– Поступово знімаємо фінансове наванта-ження з кишені батьків і намагаємося робити максимум за бюджетні кошти. Протягом року ще зробимо благоустрій території навколо цього дитячого садочка та додаткові роботи в групах. Такі ж роботи навесні проведемо у дит-садку на вул. Виборзькій, 51/53, який також було модернізовано. У цьому році подібні ремонти з утеплення плануємо в школі № 166 на вул. Єре-ванській, 20 і ще одному садочку на вул. Г. Севас-тополя, 40, – зауважив очільник Солом’янського району Максим Шкуро.

Зараз триває процес розробки проектної доку-ментації для будівництва дитячого садка на бульв. Лепсе, 81А та реконструкції дошкільного навчаль-ного закладу № 211 у мікрорайоні Жуляни.

Також голова району повідомив, що з берез-ня розпочнуться ремонти майже у 120 житлових будинках району.

МАКСИМ ШКУРО: «ЗАВЕРШИЛИ РЕКО НСТРУКЦІЮ ЧЕРГОВОГО

ДИТСАДКА. НА ЧЕРЗІ ЩЕ 25»

ОФІЦІЙНО

ЗАПЛАНОВАНО РЕМОНТНІ РОБОТИ В ДИТЯЧИХ САДКАХ У 2016 РОЦІЧАСТКОВА ЗАМІНА ВІКОН:

ДНЗ № 10 на пров. Машинобудівному, 24ДНЗ № 295 на вул. Михайла Донця, 17/46ДНЗ № 373 на вул. Мартиросяна, 22ДНЗ № 478 на вул. Солом’янській, 28/30ДНЗ № 677 на вул. Виборзькій, 21АДНЗ № 686 на просп. Відрадному, 30АДНЗ № 712 на вул. Стадіонній, 4А

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЕЛЕКТРИЧНИХМЕРЕЖ/ЕЛЕКТРОЩИТОВИХ:

ДНЗ № 295 на вул. Михайла Донця, 17/46ДНЗ № 713 на вул. Волгоградській, 6АДНЗ № 762 на вул. Вадима Гетьмана, 42А

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ МІСЦЬ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ:

ДНЗ № 382 на вул. Героїв Севастополя, 40ДНЗ № 476 на вул. Ушинського, 10

ДНЗ № 677 на вул. Виборзькій, 21АДНЗ № 713 на вул. Волгоградській, 6А

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ПОКРІВЕЛЬ:ДНЗ № 223 на вул. Миколи Островського, 8/16ДНЗ № 313 на вул. Каменярів, 50БДНЗ № 350 на вул. Антонова, 12АДНЗ № 624 на вул. Кудряшова, 14ДНЗ № 762 на вул. Вадима Гетьмана, 42А

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ (ХВП, ГВП, ЦО, каналізація):

ДНЗ № 10 на пров. Машинобудівному, 24ДНЗ № 211 на вул. Леніна, 167ДНЗ № 63 на вул. Кадетський Гай, 5ДНЗ № 687 на вул. Генерала Тупікова, 14ДНЗ № 692 на вул. Пироговського, 10

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ БАСЕЙНУ:ДНЗ № 334 на вул. Героїв Севастополя, 3

МИ ОБІЦЯЛИ ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТУ ВІЙСЬКОВИМ – ВИКОНАЛИ

Чи вирішуватиме держава про-блему доступного житла?

В Комітеті з питань будівництва, містобудування та житлово-кому-нального господарства разом з про-фільним міністерством ми продо-вжуємо працювати над програмами доступного та орендованого житла. Беремо за основу західну ідею. Таке житло не може бути приватизова-ним, але воно надається на умовах оренди. Ціна оренди не ринкова, а вдвічі, навіть втричі менша. Таке жит-ло потрібне вчителям, військовим, молодим сім’ям.

Що планується зробити най-ближчим часом для розвитку інфра-структури Солом’янського району?

Нагадаю, що минулого року ми побудували на вулиці Гарматній новий дитячий садочок європей-ського зразка. Ми вже складаємо проектно-кошторисну документа-цію, щоб за таким самим проектом збудувати дитячий садочок на буль-варі Лепсе. Декілька днів тому ми відкривали після масштабної ре-конструкції і термосанації дитячий

садок № 17 на вулиці Ніщинського. Найближчим часом Київрада має виділити кошти на благоустрій те-риторії садочка та внутрішній ре-монт приміщень. Цього року запла-новано зробити термосанацію ще одного дитячого садочка та школи району. Таким чином ми змогли зняти навантаження з кишені бать-ків і проводимо максимум робіт за бюджетні та благодійні кошти. Хочу наголосити, що вперше за 15 років

інфраструктура в Солом’янському районі почала розвиватися. У нашій програмі на цей рік також заплано-вано будівництво нової школи на вулиці Яблонської, ремонт шляхо-проводу на розі бульвару Лепсе і проспекту Комарова, капітальний ремонт дороги по вулиці Гетьмана, ми продовжимо ремонт житлового фонду району, на який цього року передбачено вдвічі більше коштів порівняно з минулим.

(Продовження, початок на стор. 1)

Page 3: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

3березень 2016

газета

виділено на ремонтшляхопроводу на бульварі

Івана Лепсе

10 млн грн ВЯЧЕСЛАВ НЕПОП: «ПЕРШИЙ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ШЛЯХОПРОВОДУ НА БУЛЬВАРІ ЛЕПСЕ»

Програмою соціального і еко-номічного розвитку м. Києва на 2016 р. передбачено фінансуван-ня у розмірі 10 мільйонів гривень для капітального ремонту шляхо-

проводу на перетині проспекту Ко-марова та бульвару Лепсе. Про це повідомив газеті депутат Київради Вячеслав Непоп, округ якого при-лягає до цієї транспортної артерії.

«Це буде перший капіталь-ний ремонт для цього

шляхопроводу за весь період екс-плуатації, – зазначає Вячеслав Не-поп. – Окрім того, це буде один з трьох масштабних проектів рекон-струкції в Солом’янському районі в цьому році, на рівні з побудовою нової школи на Караваєвих Дачах і початком проекту дитсадка на буль-варі Лепсе, 81А».

Шляхопровід розташований на магістральній вулиці міського зна-чення та призначений для пропуску автомобільного транспорту, трам-ваїв та пішоходів. Він був збудова-ний у 1976 році і зараз потребує ремонту балок прогонової будови,

опор, сполучень з підходами та схо-дів, підпірних стін, а також заміни мостового полотна й облаштування безшумних трамвайних колій.

ЧУЖОЇ БІДИ НЕ БУВАЄ

Родину Апаткіних, що мешкає у будинку на бульварі Лепсе, 36В, спіткало нещастя: в результаті стрибка напруги в електромережі розпочалася пожежа, яка вщент винищила квартиру. Це горе для родини з двома неповнолітніми дітьми. Але, як кажуть, світ не без добрих людей, – Апаткіних під-тримала громада.

За два тижні родина, яка нині мешкає у сусідів, збирається

повернутися до рідної оселі. На це сподівається Юрій Апаткін, батько погорільців. «Спочатку не знав, що й робити, розгубився. Та знайшлися добрі люди. Допомагали всім, чим могли: хто грошима, хто речами, хто матеріалом для ремонту. Мені також стала у нагоді й порада, – зверну-тися про допомогу до депутата Ки-ївради від сусіднього округу Вячес-лава Непопа. Звернувся. Той відразу запропонував план дій: як вийти з тієї скрути, в якій ми опинилися. Та ще познайомив мене з народним депутатом України Дмитром Андрі-євським, який не залишив нас без уваги», – розповідає Юрій. За його словами, першу допомогу він отри-мав від членів батьківських комітетів дитсадка, в якому перебуває його молодша донька Світланка (ДНЗ № 255), та школи № 54, в якій навча-ється син Сашко. Батьки не тільки допомогли з речами для малечі, а ще й розмістили інформацію про по-горільців у соціальній мережі. Доля родини, яка вратила все майно, не залишила байдужими багатьох киян. У дитячий садок, в який ходить донька, принесли 8 мішків з одягом, постільною білизною, іграшками. Було безліч телефонних дзвінків з питанням: «Чим вам допомогти?» Депутат Вячеслав Непоп допоміг зі

встановленням вікна у кімнаті, елек-трикою, укладанням підлоги, забез-печив родину плиткою.

«Мені й зараз дзвонять і пропо-нують допомогу. Я навіть не знаю, як дякувати всім, хто не залишився бай-дужим до нашого горя. За сприяння Непопа й Андрієвського фахівці з Ко-мунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житло-вого фонду Солом’янського району м. Києва» відремонтували електро-мережу, зараз закінчують ремонт ко-ридору загального користування. А компанія «Двері з Білорусії» допомо-гла з дверима та їх установкою. Я до цього не вірив, що люди можуть так відгукнутися на мою біду. Все ж таки громада – це сила, я в цьому переко-нався», – каже Юрій Апаткін.

Самі ж погорільці також не сидять, склавши руки, – займаються очи-щенням та облаштуванням житла. Вони вірять, що скоро повернуться до рідної домівки.

Всі бажаючі допомогти сім’їпостраждалих можуть

дзвонити напряму Юрію Апаткіну тел.: 098-283-77-54

або його дружині Тетянітел.: 067-250-96-55.

Благодійний фонд Вячеслава Не-попа «Солом’янка» оголосив на

окрузі конкурс дитячих малюнків «Моя чудова мама». Вік учасників – від 3 до 16 років. Перша людина, яка турбуєть-ся про нас у цьому світі, наше перше слово – усе це мама. Розкажіть про кон-курс своїм дітям, вихованцям, учням, онукам. Журі чекає на їхні творчі робо-ти. Переможці будуть визначені у різних вікових групах. Роботи слід передавати до 2 березня до фонду «Солом’янка» (бул. Лепсе, 55). Оголошення перемож-ців відбудеться 4 березня 2016 року.

НОВИНИ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУВЯЧЕСЛАВА НЕПОПА «СОЛОМ’ЯНКА»

КОНКУРС МАЛЮНКІВ «МОЯ ЧУДОВА МАМА»

Команда депутата Вячеслава Непопа продовжує усіляко

підтримувати українську армію та бійців АТО, які проживають на окру-зі. Нещодавно в зону АТО отримали чергове відрядження командири і медпрацівники 101-ї бригади. Фонд «Солом’янка» спільно з народним де-путатом Дмитром Андрієвським пе-редали бійцям продукти харчування, засоби гігієни, бензопилу і масло.

До громадської приймальні Вя-чеслава Непопа звернулася родина «кіборга» з Донецького аеропорту – Сашка Балкового. 40-річний міцний життєрадісний чоловік, єдина дитина своєї матері, батько 10-річної дівчин-ки жив на вулиці Гарматній. Після по-ранення в аеропорту і контузії Сашко майже рік провів у різних госпіталях. Не врятували. 26 січня у нього зупини-лося серце. Фонд виділив родині ма-теріальну допомогу, а також відправив звернення про реструктуризацію бор-гу цієї родини за комунальні послуги.

Матеріальна допомога була нада-

на і родині бійця АТО, який отримав поранення і зараз пересувається на візку. Був мобілізований, служив у Щасті на Луганщині, зараз з родиною мешкає на окрузі.

Також у лютому виділена допомо-га для родини молодшого сержанта 101-ї бригади, який виконував за-вдання в зоні АТО, а після повернен-ня помер від онкологічної хвороби.

ПІДТРИМУЄМО БІЙЦІВ АТО ТА ЇХНІ РОДИНИ

Продовжуються ремонти під’їздів, які проводить коман-

да депутата Київради Вячеслава Не-попа на окрузі № 108. У лютому за-вершений ремонт 3-го під’їзду по вул. Героїв Севастополя, 11А, а також 1-го під’їзду по вул. Метробудівській, 8.

На прохання виборців також вста-новлена залізобетонна огорожа у подвір’ї будинку на бульварі Івана Лепсе, 55.

РЕМОНТИ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ

Після звернення погорільця Юрія Апаткіна до народного де-путата України Дмитра Андрієвського та депутата Київради Вячеслава Непопа питання ремонту вирішилося

Page 4: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

березень 2016

газета

4

жінок Солом’янки святкуютьжіночий день

178 тис.

ВИДАТНІ ЖІНКИ СОЛОМ’ЯНКИНаш район, не зважаючи на ще молодий вік, може пишатися багатьма людьми, які тут народилися,

жили та мешкають і нині. В цій статті – коротка розповідь лише про двох видатних жінок, чиє життя так чи інакше пов’язане з Солом’янським районом: про акторок театру та кіно Марію Капніст та Наталію Сумську.

ГРАФИНЯ «БРОНЗОВОГО ПТАХА»

Марія Капніст належить до

славного роду кошово-го отамана Івана Сірка. Дворянка за походжен-ням, графиня, у перші ж роки радянської вла-ди втратила все: буди-нок, близьких людей, волю. До шахт Кара-ганди Марія потрапила після вбивства Кірова. В таборі, у степу, її від смерті у вогні врятував польський інженер (та-кож в’язень). Як подяку він попросив її народити йому дитину. Марія народи-ла Раду. Дитина була відправлена до дитбудинку. Там її знайшла й виховувала подруга Марії Капніст, що ви-йшла з таборів раніше.

Каторжні роботи в найстрашніших куточках краї-ни, розлука з дочкою, повна втрата колишньої жіночої краси, а разом з нею і самозречення від єдиної на все життя любові. Пройшовши табори й роботу у шахтах

Караганди, Марія нічого не боялася. Одного разу на зйомках одним по-глядом зупинила тигра. Проте не могла спусти-тися у підземний пере-хід, не користувалася метро. Вона витрима-ла всі іспити і знайшла в собі сили зайнятися улюбленою справою. Наприкінці 1950-х років, після близько 20 років у сталінських таборах, прийшла в кіно. Її краща роль – Наїна в екраніза-

ції «Руслана і Людмили». Була членом Спілки кінемато-графістів України, мешкала в нашому районі до самої смерті.

На гербі графів Капніст було викарбувано: «Sub Igne Immotus»: «Під вогнем неспаленні». Підтвердженням цього девізу було й життя Марії, яка не тільки не злама-лася у таборах, куди її запроторили за брехливим наві-том, але й домоглася повернення Україні із забуття іме-ні одного зі своїх славних предків, письменника Василя Капніста.

Рід Капністів відзначився ще у 1702 році героїчною боротьбою за незалежність грецьких островів проти турецького поневолення. Пізніше воювали проти тур-

ків, за що були нагороджені землями на Полтавщині, де й народився Василь Васильович Капніст – поет, сати-рик, автор твору «Ябеда», який вивчали у школі. Він був громадським діячем, виступав проти кріпацтва. Багато років жив в Україні. Похований у селі Обухівка в родо-вому маєтку Капністів. Завдяки зусиллям Марії Капніст відбулися вечори, присвячені Василю Васильовичу. Ви-йшли друком його твори.

Головним маєтком роду Капністів було село Велика Обухівка біля Миргорода. У Великій Обухівці тепер є Музей Капністів, там, згідно зі своїм заповітом, поряд із пращуром Василем Васильовичем похована й Марія Ростиславівна, яка загинула під колесами авто у Києві.

Марії Капніст присвячено телестрічку В. Василенка «Марія Капніст. Три світи» (1989). 2009 року український режисер Сергій Дарійчук зняв документальну стрічку «Горда сльоза», присвячену Марії Капніст.

АКТОРСЬКА ДИНАСТІЯ

Українська актор-ка та телеведуча,

лауреат Шевченківської премії Наталія Сумська народилася в селі Ка-тюжанка Київської об-ласті у спадковій родині акторів. Батьки – актори Національного театру ім. Івана Франка – на-родний артист України В’ячеслав Сумський та Ганна Опанасенко-Сум-ська. В 1977 р. Наталія закінчила Київський державний інститут теа-трального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. З 1977 р. – акторка Національного академічного театру ім. Івана Франка. Працює в театральній компанії «Бенюк і Хості-коєв». Дружина народного артиста Анатолія Хостікоєва. Виховує двох дітей: дочку Дарину та сина В’ячеслава. Мешкає з родиною в Солом’янському районі. Дещо з «таємниць» успіху – в уривку інтерв’ю.

Наталю, рішення стати актрисою було прийнято заздалегідь? Ви ж походите з акторської родини?

Ви, власне, уже самі почали відповідати на питання. Так, в якійсь мірі, мабуть, все-таки в більшій, за мене було вирішено, ким я маю стати. Думаю, це було перед-

бачено долею, бо я не досить свідомо йшла в акторство.Ви закінчили інститут, а що він дає майбутнім ак-

торам, на Вашу думку? Що таке інститут? З нього ти ще не виходиш справж-

ньою актрисою, це я вже можу сказати з власного до-свіду. Можна навчитися вправно зачесатися чи гарно говорити, але в такому разі ти просто диктор, таких за-раз багато. Актор – це щось незбагненне. Він має бути м’яким, як глина, має вміти відтворити все: різні харак-тери, будь-які діалекти, вади, володіти пластикою, ро-зуміти, що таке людина взагалі і зокрема та, яку маєш зіграти.

Наталю, що таке, на Ваш погляд, Великий Актор, які особливості він має?

Великий Актор – це доля. В людині має бути те, що не можна пояснити словами: можливо, якась особлива енергія, харизма, дух. Це або є, або немає. Але з іншого боку, якісь засади, основи, необхідні, щоб стати принай-мні, дуже хорошим актором, є. В першу чергу, це постій-на готовність до роботи.

Чи уявляли Ви себе хоч раз поза театром? Безліч разів! Я люблю працювати на землі, бо є рідні

з села, там пройшло моє дитинство. На жаль, село за-раз дуже змінилося, навіть дещо занепало. Я кажу і про своє, і в загальному сенсі. Я вважаю, що село, як колиску нації, необхідно повертати, дбати про нього, але ці пи-тання вирішуються на державному рівні. В селі – справ-жнє життя, а місто – це так, тимчасове Сіті, куди можна приїхати, попрацювати, заробити гроші. Люблю ман-дри, дороги, театр може бути пересувним.

Чи не впливає Ваша зайнятість на сімейні стосун-ки, бо Ви з чоловіком ще й працюєте разом?

Я вдячна Богу за свого чоловіка. Він встигає бути і актором, і люблячим уважним чоловіком, і чудовим батьком. Я бачу, як він ставиться до дітей, наскільки це для нього важливо. На сім’ю часу повинно вистачати за будь-яких умов, вона – основа основ, те, заради чого по-трібно жити і працювати.

Що для Вас успіх і як його досягти? Мені здається, що просто прагнути успіху немож-

ливо, це дуже примарний стимул. Важливо, щоб була мета, якої хочеться досягти.

Марія Капніст з дочкою Радою

Марія Капніст у ролі графині в стрічці«Бронзовий птах»

Наталія та Ольга Сумські разом з мамоюГанною Опанасенко-Сумською

З любим чоловікомАнатолієм Хостікоєвим

ТЕСТУВАННЯ БЕЗКОШТОВНОСпівробітники освітнього пор-

талу osvita.ua розробили без-коштовний сервіс «ЗНО онлайн» для підготовки до тестування ви-пускників шкіл.

Портал має не тільки повну базу тестів з української мови і лі-

тератури, які пропонувалися з часів введення ЗНО, але й спеціальні за-вдання. Банк даних має понад 2 тися-чі тестів різної форми та складності. Після виконання кожного з них корис-тувач бачить правильні відповіді і під-раховує результат у балах.

Як відомо, тест з мови та літерату-ри–2016 складатиметься із завдань трьох видів: вибір правильної відпові-ді, встановлення відповідності та роз-горнута відповідь. Тест складається з 58 завдань, а на його виконання від-водиться 3 години.

ТИСЯЧА ПОШТОВИХ СКРИНЬОК ДЛЯ

ВІДРАДНОГОМешканці 108-го округу на Від-

радному, які звернулися із за-явами до Благодійного фонду Вячеслава Непопа «Солом’янка», отримають нові поштові скринь-ки. Встановлення скриньок вже розпочалося.

Виборці 108-го округу де-путата Київради Вячесла-

ва Непопа мешкають переважно у «хрущівських» п’ятиповерхівках, які потребують значних інвестицій для проведення ремонтних робіт. «Зно-шені поштові скриньки – це пробле-ма майже кожного під’їзду на нашо-му окрузі», – зазначає депутат.

Окрім включення таких будинків до міських та районних програм з онов-лення інфраструктури, Вячеслав Не-поп збирає кошти для розширення фронту ремонтних робіт на окрузі. У 2014–2015 роках за рахунок залучених благодійних коштів було виготовлено і встановлено більше 2,6 тисячі нових поштових скриньок, а на початку 2016-го року виготовлено ще тисячу. «Гар-них новин!» – бажає команда депутата мешканцям Відрадного.

Page 5: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

5березень 2016

газета

ВЛАСНИКАМ ГАРАЖІВ ЗМЕНШЕНО

ПЛАТУ ЗА ЗЕМЛЮДепутатами Київради був

зменшений податок на землю для гаражних кооперативів сто-лиці. У результаті рішення авто-власники будуть платити за зем-лю майже в 30 разів менше.

Таким чином Київрадою було підтримано ініціативу депута-

тів переглянути податок на землю для киян – власників гаражів.

За словами співавтора ініціативи, депутата від Солом’янського району Миколи Негрича, питання про змен-

шення відсоткової ставки податку на землю було розглянуто після звер-нення представників одного зі сто-личних гаражних кооперативів.

«Кияни, які володіють гара-жами в одному з кооперативів у Солом’янському районі, отримали рахунки на абсолютно непідйом-ні для них суми, оскільки зросла не тільки вартість землі, а й ставка по-датку», – зазначив Микола Негрич.

За словами депутата, члени коо-перативу, 60% з яких – пенсіонери, були змушені щомісяця платити по 96 тис. грн або понад 435 грн з одно-го гаража.

«Разом з колегами нам вдалося рі-шенням Київради зменшити ставку з 3% до 0,01%. Завдяки цьому плата з усього кооперативу знизилася до 3 тисяч грн на місяць», – зазначив Ми-кола Негрич.

СЕРГІЙ ПИЛИПЕНКО: «ПАРК «ОРЛЯТКО» СТАНЕ МІСЦЕМ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ»

У мікрорайоні Відрадний є два великі парки – «Відрадний» та «Орлятко». Ці зелені острівки по-кликані бути осередком культур-ного відпочинку та спілкування мешканців Солом’янського райо-ну. Парк «Орлятко» щодня відвід-ує багато людей, адже це чи не єдина зона відпочинку на терито-рії північної частини мікрорайону.

Якщо зазирнути до історичних документів, можна дізнатися,

що на місці парку «Орлятко» колись були природне озеро, сад і город ЦК, з якого постачалися овочі на дачу Хрущова. Орієнтовна площа парку становить 11 га.

На жаль, своїми діями чи бездіяль-ністю попередня влада фактично зни-щила чудовий столичний парк, який донедавна радував місцевих меш-канців квітучими яблунями, грушами, вишнями та був улюбленим місцем для прогулянок батьків із дітьми. У 2008 році біля входу до парку було встановлено стенд з планом повної реконструкції цієї зони відпочинку. Реконструкцію було заплановано на IV квартал 2009 року. Однак навесні 2009-го, під егідою реконструкції, у парку було вирубано фруктові дерева та завезено ґрунт. Усі чекали, що ось-ось розпочнуться роботи. Але далі справа не пішла... Згодом на стенді було вказано новий термін закінчен-ня робіт – 2010 рік. Проте доля парку «Орлятко» не залишила байдужими місцевих депутатів. Завдяки їхній іні-ціативі ситуація зрушила з мертвої точки – штучне озеро реконстру-ювали та почистили, виконали благоустрій території, проклали нові доріжки та встановили зручні

лави. Дещо раніше було створе-но сучасний дитячий майданчик із багатьма гойдалками та кару-селями для проведення дозвілля наймолодшими відвідувачами парку. Влітку парком залюбки прогулюють-ся закохані пари, які мають можли-вість влаштовувати романтичні про-гулянки на човні чи катамарані по озеру. Ця зелена зона – улюблене місце відпочинку не лише для меш-канців району. Сюди приїжджають люди з усього Києва, тому іноді парк «Орлятко» нагадує мурашник.

Результатом обговорення рекон-струкції парку з місцевими активіс-тами стала об’єктивна необхідність спорудження футбольного поля зі штучним покриттям, спортивного майданчика, забезпечення парку зручними місцями відпочинку з освітленням та смітниками у до-статній кількості, а також прокла-дання пішохідних доріжок. Разом з народним депутатом Дмитром Ан-дрієвським і депутатом Київради Вя-

чеславом Непопом ми продовжуємо втілювати ці плани в життя.

Окремим питанням залиша-ється реконструкція бювету на території парку, адже пити якісну артезіанську воду – це право кожно-го мешканця столиці. Наразі бюветне господарство у м. Києві перебуває у вкрай незадовільному стані та потре-бує термінової реконструкції. Через стару і зношену систему, неналежний догляд за бюветами та нехтування дослідженнями води ми позбавлені можливості вживати чисту артезіан-ську воду. І наше завдання – віднови-ти бюветний комплекс і забезпечити мешканців питною водою.

Упевненими кроками перетворю-ємо парк «Орлятко» на місце для ро-динного відпочинку. Я не звик поли-шати розпочаті справи на півдорозі, тому обіцяю, що реконструкцію парку буде завершено. І вже зовсім скоро мешканці Солом’янки зможуть насо-лоджуватися ще одним чудовим міс-цем для відпочинку.

збільшилося населення району за минулий рік

на 4371особу

МИКОЛА НЕГРИЧ: «ПИТАННЯ ПРОБЛЕМНИХ ЗАБУДОВ У КИЄВІ БУДЕ ЗНЯТО»

Київрада готується прийняти новий Генплан столиці. Що ново-го для її жителів несе гучний до-кумент – в інтерв’ю депутата Ки-ївської міськради від Солом’янки, представника комісії з питань міс-тобудування, архітектури та зем-лекористування Миколи Негрича.

Миколо Михайловичу, за яким Генпланом повинна жити столиця: існуючим чи новим?

Київ – величезний, постійно мінли-вий живий організм. А Генплан – це велика карта майбутнього столиці, з якої повинно бути зрозуміло, як буде розвиватися місто. Але сьогодні Київ далеко не той, яким бачили його ав-тори Генплану в 2002 році. Це пояс-нюється, з одного боку, розвитком технологій, з іншого – економічною ситуацією, конфліктом на сході та ін.

Наскільки значною є невідповід-ність цього Генплану реальності?

Існуючий Генплан передбачає, що населення Києва в 2020 році складе 2,6 млн мешканців. Офіційно сьогод-ні – вже майже 3 мільйони, фактично – всі 5. Планувалося, що в 2020 році по столиці буде їздити трохи більше 800 тисяч легкових автомобілів, а їх сьогодні вже більше мільйона; зелені зони не змінюватимуть свого цільо-вого призначення, але сьогодні там стоять висотки. Генплан–2020 і ре-альність давно не перетинаються.

Виходить, весь хаос, що за ці роки відбувався в Києві, потрібно взяти і узаконити?

Наведу приклад. Землю з пору-

шенням Генплану віддали під забу-дову. Побудували багатоквартирний будинок, 10 років у ньому живе кілька тисяч чоловік. І бу-дуть жити далі – ні новий, ні старий Генплан не змінять розташування їх житла. Але ось потворну офіс-ну багатоповерхівку на Нижньому Валу можна виправити зменшенням поверховос-ті. Якби ми прийняли Генплан та на його основі і зонінг, а не відправляли їх постійно на доопрацювання, то по-дібних зловживань не було б.

Новий Генплан передбачає бу-дівництво 28 млн м2 житла і збіль-шення висотності будинків до 54 метрів у центрі міста. Чи не стане центр Києва великим спальним районом?

Всі мегаполіси укрупнюються, ви-никає питання щільності забудови. Ві-

зьмемо Варшаву, Берлін. Там у центрі стоять високі будинки, але щільність забудови не порушена. І це створює комфорт у місті. Всі ці моменти вра-ховані в новому Генплані–2025. Він, до речі, на 90% зніме питання про-блемних забудов. Будь-який житель Києва зможе побачити, що плануєть-ся у нього в районі. Нова станція ме-тро, нова розв’язка або новий парк. С тане відомо, де будуватимуться нові дитсадки і школи.

Як гостро зараз стоїть питання будівництва нових дитсадків?

Скоріше – реконструкції або повер-нення в цільове призначення існуючих. Якщо говорити про Солом’янський район, то за минулий рік нам вдало-

ся добитися бу-дівництва нового дитсадка і рекон-струкції ще одного існуючого. В цьому році буде побудо-ваний щонаймен-ше ще один. За

п’ять років до цього взагалі жодного садка не побудовано.

У чому офіційна заковика при-йняття нового Генплану?

Чекаємо затвердження Мінкуль-том історико-архітектурного плану. Сподіваємося, що після узгодження міністерством і проведення громад-ських слухань, проект можна буде розглядати в цілому. Сподіваюся, це станеться в 2016 році. Час припинити махінації. Київ повинен розвиватися за прозорими правилами.

У Генплані–2025 будь-який житель Києва зможе поба-чити, що планується у ньо-го перед будинком через 5–10 років: нова станція ме-тро, розв’язка або парк.

ПЕРЕХОДИ ОСВІТЛЯТЬУ Києві налічується близько 5

тисяч наземних пішохідних переходів. Три тисячі з них – нерегу-льовані, тобто не мають світлофора. До того ж більшість із них не освіт-люється в темні години, що певним чином впливає на безпеку тих, хто ними користується. Київрада не-щодавно розглянула це питання і вирішила обладнати ці переходи сучасними дорожними позначками і головне – освітити їх. Гроші на це вже заплановані і виділені – 2 млн грн на цей рік. А загальна сума на ро-боти з освітлення у 2016–2018 роках складатиме 51 млн грн. Роботи роз-почнуться вже в червні цього року.

Page 6: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

березень 2016

газета

6

складають витрати бюджету України на Збройні Сили України

92млрд грн

Солдат-контрактник – це важ-лива ланка складного механізму обороноздатності країни. Осно-вною ж перевагою контрактної служби є те, що патріот свідомо робить вибір, робить свій внесок у захист Вітчизни. Про перева-ги служби за контрактом нашо-му виданню розповів військовий комісар Солом’янського району полковник Сергій Асанов.

Сергію Миколайовичу, ми вже дещо писали про службу за контр-актом у нашому грудневому номе-рі. Що змінилося за ці два місяці?

Перші контрактники отримали зарплатню. Як і було обіцяно урядом, солдати, які підписали свої перші контракти, отримали по 7000 гривень. Чистими. Це – солдати. Командир відділення отримує не менше 8000, а командир взводу – від 9500. До того ж усі, хто підписав контракт і змушений змінювати місце проживання, отри-мують матеріальну допомогу для ви-рішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу та ще 50% на кожного члена родини.

А хто може йти служити за контрактом?

Чоловіки та жінки віком від 18 до 40

років, а також громадяни, які не до-сягли віку перебування в запасі (для чоловіків – 60 років, для жінок – 50 років), у зв’язку з настанням особли-вого періоду на строк до закінчення особливого періоду або до оголо-шення рішення про демобілізацію, які не мають проблем зі здоров’ям.

Як відбувається процедура оформлення?

Якщо ви вирішили йти на військо-ву службу за контрактом, то ви самі вільні обирати своє перше місце служби. Ви звертаєтесь у військко-мат, де вам запропонують військові частини, в яких є вакансії. Ви обира-єте частину і спеціальність, за якою бажаєте служити. Можна спочатку звернутися безпосередньо до ко-мандира обраної вами частини, та якщо в частині є вакантні посади, взяти в нього так зване «відношення» і вже з цим документом звернутися у військкомат. Другий крок: ви прохо-дите медичну комісію безпосеред-ньо у військовому комісаріаті, на вас оформлюють особову спра-ву, з якою ви повертаєтесь у частину та укладаєте контр-акт з її командиром. До речі, перший контракт підпису-ється на три роки.

В чому перевага служби за контрактом?

Є декілька моментів. При-зовники, які підпадають під дію Закону «Про військовий обов’язок і військову служ-бу» можуть замість стро-кової служби піти служити за контрактом. Так, у цьому випадку вони служитимуть не рік чи півтора, а три. Але ж і зароблятимуть більше, й умови несення служби інші. Військовослужбов-цям служби за контрактом безкоштовно видаються уся військова форма одягу, щорічні основні відпустки зі збереженням грошово-

го, матеріального забезпечення та грошова допомога на оздоровлення у розмірі місячного окладу. Особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, які прохо-дять військову службу за контрак-том та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від вій-ськової служби у військових вишах за рахунок держави. Ви маєте право безкоштовного лікування у лікуваль-них закладах Міноборони. Звісно, це не вичерпний перелік переваг служби за контрактом. Докладніше про це можна дізнатися, наприклад, на офіційному сайті Міністерства оборони.

Останнє питання, скільки соло-м’янців вже підписали контракт?

На час нашої з вами бесіди – 18 чоловік, які 25 лютого вже поїхали по місцях служби. Якщо так справи підуть і надалі, то служба за контр-актом замінить мобілізацію. При-наймні я на це сподіваюся.

КОНТРАКТ – АЛЬТЕРНАТИВА МОБІЛІЗАЦІЇ

ЗМІНА ТАРИФІВ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

КИЇВЕНЕРГО інформує своїх побутових клієнтів про те, що з 1 березня 2016 року набувають чинності нові тарифи на електро-енергію для населення.

Збільшення тарифів відбуло-ся на підставі Постанови від

26.02.2015 № 220 Національної комі-сії, що здійснює державне регулюван-ня у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Відповідно до По-станови, тариф на електроенергію, спожиту з 1 березня 2016 року до 31 серпня 2016 року, становить: для першого блоку споживання

(домогосподарства з обсягом спо-живання до 100 кВт/год включно) – 0,57 грн за кВт/год (з ПДВ); для другого блоку споживання

(домогосподарства з обсягом спо-живання від 101 до 600 кВт/год включ-но) – 0,99 грн за кВт/год (з ПДВ); для третього блоку споживання

(домогосподарства з обсягом спо-живання 601 кВт/год та більше) – 1,56 грн за кВт/год (з ПДВ).

Тариф залежить від обсягу спожи-вання: якщо за календарний місяць витрачено 335 кВт/год, то за 100 кВт/год необхідно сплачувати за тари-фом 0,57 грн, а за 235 кВт/год – за тарифом 0,99 грн. Нагадаємо, що загалом тарифи на електроенергію НКРЕКП підвищуватиме у п’ять ета-пів. Останнє зростання відповідно до зазначеної постанови заплановане на 1 березня 2017 року.

Нарахування суми до сплати за спожиту електроенергію в лютому буде проведено за тарифами, що ді-ятимуть до 1 березня 2016 року. Ра-хунки, в яких сума до сплати нарахо-вана за новими тарифами, надійдуть у квітні 2016 року.

СТАБІЛЬНЕ ГРОШОВЕЗАБЕЗПЕЧЕННЯ(з січня 2016 р. – від 7000 грн)

МАТДОПОМОГА ДЛЯВИРІШЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВИХ ПИТАНЬ

БЕЗКОШТОВНЕОБМУНДИРУВАННЯ

БЕЗКОШТОВНІ ОБІДИУ РОБОЧІ ДНІ

БЕЗКОШТОВНЕ МЕДИЧНЕ ТА САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ

БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯУ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХНАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ПЕРЕВАГИ КОНТРАКТУ

БЕЗКОШТОВНА ПРАВОВА

ДОПОМОГАПри Солом’янському районно-

му управлінні юстиції у м. Ки-єві працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної пра-вової допомоги за адресою: просп. Повітрофлотський, 40А, кабінет № 4, м. Київ, 03186. Контактний телефон: 242-59-71.

Графік роботи приймальні: Вівторок: 10:00–16:00. Четвер: 10:00–16:00.Завідувач громадської приймальні

з надання безоплатної правової до-помоги – Савенок Валерія Валеріївна.

МАКСИМ КОНОБАС: «РОЗПОЧИНАЄМО СУТТЄВИЙ РЕМОНТ»

Ві д п о в і д н о до розпоряд-ження КМДА

«Про Програму економічного і со-ціального розвитку м. Києва на 2016 рік» на Солом’янський ра-йон – як на замовника виконан-ня робіт – передбачено майже вдвічі більше коштів, ніж у 2015 році. На що підуть ці кошти ми запитали депутата Київради від Солом’янського району Максима Конобаса.

«На солом’янців чекатиме суттєвий ремонт житло-

вого фонду. На це в бюджеті столиці виділено вдвічі більше коштів, ніж минулого року», – сказав Максим Конобас і пояснив, на який саме ремонт у районі з міського бюдже-ту виділяються гроші. «У 2016 році заплановано капітальний ремонт фасадів, покрівель, сходових клітин (заміна вікон), капітальний ремонт мереж каналізації, електрощитових мереж, асфальтування прибудинко-вих територій, – розповідає депутат. – Лише на моєму 101-му окрузі за-планована низка ремонтів, на які ви-ділено понад мільйон гривень. Мова йде і про встановлення енергозбе-рігаючих вікон, і про ремонт сходо-вих клітин, і про заміну покрівлі».

Так, ремонт сходових клітин і встановлення но-вих вікон заплановано провести в 6 будинках на вулицях Ушинського, Смі-лянській та Авіаконструк-тора Антонова. Капіталь-ний ремонт покрівлі очікує на мешканців будинку по вулиці Волинській, 9. Капі-тальний ремонт внутріш-ніх мереж (заміна електро-мереж, каналізації тощо) проводитимуть у будинках за адресами Ушинсько-го, 5 та просп. Повітрофлотський, 50/2. А утеплення і ремонт фасадів буде проведено в двох будинках по вулиці Мартиросяна (№ 18 і № 20).

«І це лише в моєму окрузі. Приблиз-но такий же обсяг робіт запланова-ний і в усіх інших округах», – зазна-чив депутат.

Адресний перелік робіт з капітального ремонту об’єктів для формування Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік

Пропозиції до програми ремонту по 101-му округу Солом’янського районуЗАМІНА ВІКОН:

вул. Антонова, 4, 4 к.1, 18 вул. Ушинського, 1, 3 вул. Смілянська, 1

РЕМОНТ СХОДОВИХ КЛІТИН: вул. Антонова, 18КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ПОКРІВЛІ: вул. Волинська, 6

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ВНУ-ТРІШНЬОБУДИНКОВИХ МЕРЕЖ: вул. Ушинського, 5 (ХВП, каналізація) просп. Повітрофлотський, 50/2 (електрощитові, перетяжка стояків)

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТФАСАДІВ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ: вул. Мартиросяна 18, 20 (утеплення)

Page 7: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

7березень 2016

газета

Бажаєте продати квартиру, будинок чи приміщення швидко

та за максимальною ціною?

Вам допоможе досвідченийпрофесійний ріелтер – Ваш

персональний агент із нерухомості!

067-923-50-37050-774-95-82063-339-00-16Маргарита Анатоліївна

Працюю відповідально, виключно за договором, успішно використовую

сучасні методи продажу

www.myrealtykiev.com

5 березнявул. Стадіонна

4 березнявул. Освіти

пров. Ковальський

ЯРМАРКУЄМО

12 березнявул. Г. Севастополя

11 березнявул. Козицькоговул. Керченська

18 березнявул. Освіти

пров. Ковальський19 березня

просп. Комаровавул. Волгоградська

склали обсяги будівельних робіт у Солом’янському районі

за минулий рік

560млн грн

НОВІ ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ НЕРУХОМОСТІЗ 1 січня 2016 року в Україні на-

був чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про дер-жавну реєстрацію прав на неру-хоме майно та їхніх обтяжень».

З гідно з нововведеннями, державна реєстрація про-

водиться на основі заяви заявника. Нотаріус формує і роздруковує два примірники заяви, які підписують заявник та нотаріус. Один примірник отримує заявник, другий додається до документів, поданих для держав-ної реєстрації прав. Наступним кро-ком є реєстрація заяви в базі даних – дата і час її реєстрації вважаються моментом прийняття заяви. Заяв-ник повинен надати документи, що засвідчують сплату адміністративно-го збору. Нотаріус повинен створити електронні копії наданих оригіналів документів. Рішення про реєстрацію

прав ухвалюється за результатами розгляду документів. Далі він вносить відповідні записи у Держреєстр май-нових прав, а потім формує інформа-

цію з нього. Заявник може отримати інформацію з Держреєстру і в па-перовій формі. Всі документи також зберігаються і в електронній формі в цьому ж реєстрі. Законодавством не

передбачено видачу держреєстра-тором документів на новостворене майно в паперовій формі. Зареєстро-ване право власності можна переві-

рити в Держреєстрі. Реєстр нерухо-мості діє з 1 січня 2013 року, і якщо до цієї дати будинок, квартира і т. д. не змінювали власника, то в реєстрі такого об’єкта немає. Внести май-но в реєстр бажано з двох причин. Перша – доведеться це зробити (на-приклад, власник помре, і постане питання про оформлення спадщини) і треба йти в БТІ за довідкою, що не-рухомість дійсно є в реєстрі. Друга – внесена до реєстру нерухомість гарантовано захищена, а от житло,

зареєстроване в паперовому реєстрі, може бути перепродане потай від власника. Внести нерухомість у новий реєстр можна в нотаріуса (від 300 грн) або в центрі адмінпослуг (34 грн).

ВЕЛИКИЙ РЕМОНТ НА ГЕТЬМАНА

За пропозицією депутата Ки-ївради VII скликання Руслана

Кисіля Солом’янська районна адміні-страція виступила з ініціативою вне-сти до Програми соціально-еконо-мічного розвитку м. Києва на 2016 рік капітальний ремонт вул. В. Гетьмана (ділянка від вул. Ушинського (Карава-єві дачі) до Шулявського шляхопро-воду). Депутат так прокоментував вказану пропозицію: «На виконання

цих робіт з бюджету столиці заплано-вано виділити 53 мільйони гривень. Значення цієї дороги надзвичайно важливе, адже на правому березі Ки-єва існує лише чотири можливих ва-ріанти перетнути залізничні колії ав-тотранспортом, і один з них – вулиця Гетьмана. Передбачається здійснити ремонт дорожнього покриття вулиці з обох боків. Розпочати роботи пла-нується в червні, коли автомобільне навантаження у столиці зменшиться, а завершити планується до осені по-точного року».

ЛИБІДЬ. ВІДРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНДИ

Після нашої статті в минулому номері газети, в якій ішла мова про наміри з боку громадської іні-ціативи «Наша Либідь» та підпри-ємця Сергія Молодова відродити славнозвісну річку Либідь, до ре-дакції надійшло багато листів із пропозиціями та порадами. Все це ми перенаправили до ініціато-ра проекту. Ну і, звісна річ, попро-сили його прокоментувати те, що відбувається з проектом наразі.

«Всі, хто цікавиться майбут-нім нашої легендарної річ-

ки, яка, до речі, бере свій початок у Солом’янському районі, можуть при-єднатися до нашої ініціативної групи, яка сьогодні нараховує вже близько двадцяти осіб, серед яких – науковці, бізнесмени і просто небайдужі люди, – розповідає Сергій Молодов. – Всі, хто хоче долучитися до відновлення Либеді, можуть приєднатися до нас. Ми щоп’ятниці збираємося біля річ-

ки на вулиці Федорова, 31 і проводи-мо наради, обговорюємо актуальні питання проекту, складаємо плани, ділимося думками. З нами можна зв’язатися та прочитити новини на сторінці «Наша Либідь» у Фейсбук».

Ініціативна група вже домовилася зі столичним інститутом води про аналіз проб, які активісти разом з фахівцями взяли на 5 ділянках річки. «Результати досліджень ми отрима-ємо за два-три тижні. До речі, бра-ли не тільки проби води, але й мулу, ґрунту… Хочемо мати усі необхідні дані для того, щоб проект відновлен-ня Либеді мав усі необхідні наукові розрахунки і обґрунтування. Саме ці розрахунки стануть у пригоді під час формування витрат на очищення річки», – каже Сергій.

Цим питанням перейнявся й депу-тат Київради Сергій Пилипенко, який переконаний, що такі ініціативи гро-мадськості потрібно підтримувати і наголосив на необхідності віднов-лення екосистеми Либеді. «На чер-говому засіданні комісії з питань еко-логічної політики ми вже розглянули петицію «Щодо визнання долини русла річки Либідь зоною екологіч-ного лиха» та створили робочу групу. Потрібно заборонити несанкціоно-вані підключення до систем зливової каналізації вздовж русла річки Ли-бідь та забезпечити його належний благоустрій. Наразі йде пошук інвес-торів для фінансування проекту, роз-робляється програма з екологічного оздоровлення Либеді», – зазначив Сергій Пилипенко. – Треба відно-вити Либідь, перетворити її береги на місце сімейного відпочинку для киян», – додав він.

До речі, автор петиції Антон Пуза-нов, керівник Громадської ініціативи «Відродження малих річок столиці» також підтримав ідеї колег та долу-чився до реалізації проекту.

Щодо інвесторів, які зацікавлені у рекреації Либеді, то Сергій Мо-лодов сказав, що два забудовники, чиї об’єкти будуються поблизу річки, мають бажання створити для май-бутніх власників квартир, по-перше, гарний краєвид, а по-друге, можли-вість гуляти не серед сміття, а біля гарної, хоч і невеличкої, річки.

Але ж основна мета ініціативної групи – зібрати навколо себе всіх тих, хто вже робив спроби зруши-ти з місця питання щодо рекреації Либеді. «Багато людей вже намага-лися зробити щось у цьому плані, але вони стикалися з перешкода-ми, які не змогли подолати. Ми за-прошуємо їх приєднатися до нас. Впевнений, що гуртом і спільними зусиллями це можна буде зробити», – переконаний Сергій Молодов.

Активісти планують до всеу-країнського Дня довкілля про-вести весняну толоку біля річки 16 квітня о 9 ранку. Прибирати-муть сміття, розчищатимуть русло річки. Всі бажаючі можуть взяти участь у толоці і прибиранні тери-торії уздовж Либеді. Місцеві під-приємці вже пообіцяли надати необхідну техніку. Ініціативна гру-па впевнена, що всі ті, хто візьме участь у цій волонтерській роботі, матимуть змогу провести свято Дня Києва біля Либеді, але вже на реконструйованій та пристосова-ній для цього ділянці. Обіцяють гар-них музик і пригощання.

Сергій Молодов, один з ініці-аторів відновлення Либеді

Page 8: Газета «Газета Солом'янка» №2 (березень 2016)

березень 2016

газета

8

В. о. головного редактора: Ковтуненко Сергій Федорович. Видавець: ТОВ «Медіа-Промінь». Адреса редакції: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 8/10; e-mail: [email protected]. З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном: (044) 360-47-74 та на e-mail: [email protected]. Редакція може не поділяти позицію автора. При підготовці до друку редакція має право редагувати та скорочувати всі матеріали, які надходять до газети. Рукописи редакція не рецензує і не повертає. Редакція залишає за собою право листуватися з читачами лише на сторінках газети. За зміст рекламних публікацій відповідає

рекламодавець. Матеріали, позначені , друкуються на правах реклами. Надруковано у друкарні ТОВ «Камертон», м. Гайсин, вул. Південна, 18. Наклад: 100 570 примірників. Свідоцтво про реєстрацію: серія КУ 725-363Р. Розповсюджується безкоштовно у кожну поштову скриньку в Со ло м’ян ському районі.

РЕМОНТ,ПЕРЕТЯЖКА,

ВИГОТОВЛЕННЯМЕБЛІВ, ШАФИ-КУПЕ,

КУХНІ, ВІТАЛЬНІ2 3 2 -7 1 - 6 3

( 0 9 3) 4 8 0 - 16 -7 1

РЕМОНТ КОМП’ЮТЕРІВКУПЛЮ НЕРОБОЧІноутбуки, ЖК-монітори,

ПК і комплектуючі(063) 602-96-98

КАФЕ «СОСЕДИ»ТОРЖЕСТВА

ВІД 150 ГРН/ОС.ПОМИНАЛЬНІ ОБІДИ

ВІД 100 ГРН/ОС.вул. Ав. Антонова, 11221-09-03, (068) 198-06-03вул. Ав. Антонова, 11221-09-03, (068) 198-06-03

вул. М. Кривоноса, 27 тел.: 599-16-15, (067) 234-86-95

Ресторан ЧЕРДАКпривабливі умови для сімейного

свята

привабливі умови для сімейного

свята

ДОПОМОЖЕМО ШВИДКО

продати, купити, здати, зняти будь-

яку нерухомість

ДОПОМОЖЕМО ШВИДКО

продати, купити, здати, зняти будь-

яку нерухомістьт.: 592-85-85, (063) 128-16-58,

(097) 954-36-34, (099) 224-11-63т.: 592-85-85, (063) 128-16-58,

(097) 954-36-34, (099) 224-11-63

ШКОЛА ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИОголошує набір дівчат

віком від3 до 13 років

Заняття проходять у приміщенні школи № 279,м/р «Жуляни», вул. Леніна, 50,

тел.: (050) 158-54-11

Жаклін клуб

ÊÎÍÑÓËÜÒÀÖ²ß ÎÊÓ˲ÑÒÀ

ÌÀÃÀÇÈÍ «ÎÏÒÈÊÀ»Ï³äáèðàííÿ îêóëÿð³â

êîíòàêòí³ ë³íçèâóë. Âèáîðçüêà, 69,

òåë.: 458-17-95ïðàöþºìî áåç âèõ³äíèõ

ÇÈÌβ ÇÍÈÆÊÈ!

СКАНВОРД

Застібка на рукаві

В’єтнам-ська річка

С/г роботи

Італ. поет XIV ст. Хуртовина

Закрі-плювач зачіски

Товста цигарка

Період у тенісі

Нім. худ. XIX ст.

...-МаншДля

стоянки суден

Віслюк з мулт.

«... вчить, як на світі

жить»

Перед-вижник,

«Голгофа»... Твен

Естрад-ний

ансамбль

Коп у франції

БайкаІвана

Крилова

Відомий хокеїст

Казах-ське місто

Стрічка в косі

«... за ..., зуб за зуб»

Північний вітер

Естрадн. швидкий танець

Гральна карта

Одиниця випромі-нювання

Метал Урочис-тий вірш

PROДОМ www.pro-dom.kiev.ua

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ

ВІКНАБАЛКОНИ«ПІД КЛЮЧ»

РОЗСТРОЧКА 0%без довідки про доходи

обшиття, утепленнязварювальні роботи (винос)дах, винос підлогипротимоскітні сіткипідвіконня «Данке»відкосиРЕМОНТ ВІКОН

ЗНИЖКА

25%331-62-23332-62-23

ØÈÐÎÊÈÉ ÀÑÎÐÒÈÌÅÍÒ ÒÀ ÍÈÇÜʲ Ö²ÍÈó íàñ Âè çìîæåòå ïðèäáàòè âñå äëÿ:

òóðèçìó âîëåéáîëó ôóòáîëó òðèêîòàæ Âçóòòÿ, ñïîðòèâí³ êîñòþìè, ôîðìà,

ãàíòåë³, ñïîðòèâí³ ñò³íêè, ñêåéòè, ðîëèêè, ñàìîêàòè òà áàãàòî ³íøîãî

Íîâîð³÷íà çíèæêà íà ñàìîêàòè, ñêåéòè òà ðîëèêè – 100 ãðí!

ÌÀÃÀÇÈÍ ÑÏÎÐÒÒÎÂÀÐÈ

Âóë. Íîâãîðîäñüêà, 1 (ïåðåõðåñòÿ ç Âîëèíñüêîþ, 16)Òåë.: 242-35-36, 8 (097) 353-18-58

Ліц. МОЗУ АГ №599761 від 19.12.2011 р.

Все більшу популярність наби-рає методика протезування тер-мопластами, при застосуванні якої не потрібно пиляти зуби та свер-лити кістку під імпланти. Ця мето-дика завоювала довіру пацієнтів провідних американських та євро-пейських стоматологічних клінік.

Але ж не всі знають, що вже біль-ше 12 років у Києві цю методику використовує почесний президент Компанії «Супердент і К» Віктор Іва-нович Кузьмінський, який до того ж нагороджений медаллю за високий професіоналізм.

ІДЕАЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОТЕЗУВАННЯ: не треба обпилювати зуби,

протез не викликає алергії, бо з такого матеріалу роблять навіть клапани серця,

не містить металу, надійно фіксується спеціальни-ми кламерами з термопласту, відновлення навіть одного зуба, зйомна конструкція забезпечує проведення гігієнічних заходів!

За необхідності також виготовляємо керамічні коронки та мости.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Пред’явіть цей купон особистоВіктору Івановичу та отримайте осо-

бливі пільгові умови на послуги!!!

ВІКТОР ІВАНОВИЧ ОСОБИСТО ПРОВОДИТЬ ПРИЙОММ «Дружби народів», вул. Німанська, 6, М «Шулявська», вул. Нестерова, 3

ЕЛАСТИЧНІ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС ЗА ТЕЛЕФОНОМ: (067) 396-98-86ВІКТОР ІВАНОВИЧ ОСОБИСТО ПРОВОДИТЬ ПРИЙОМ

ЕЛАСТИЧНІ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

МАСЛЯНАЯк відзначати, що робити в цей тиждень

Як відомо, Масляна була одним із найпопулярніших свят серед слов’ян і відзначалася тиждень.

Український народ обожнював Масляну. Ритуали свята були

розписані буквально по днях. Загаль-новідоме свято з давніх-давен ще святкувалося також як Колодій.

Насамперед святковий Масляний тиждень ділиться на два періоди: з понеділка по середу – Вузька Масля-на, а з четверга по неділю – Широка Масляна. Вузька Масляна ще дозво-ляє господарську роботу, а ось у Ши-року Масляну можна лише готувати!

У перший день Масляної спору-джується опудало Зими з соломи. На опудало одягають старий жіночий одяг і насаджують на високу палицю. Господині почина-ли пекти млинці, першим з яких при-гощали бідного, щоб він пом’янув померлих роди-чів. У цей день на гостини приходили свати.

Особливе місце у цьому святі нале-жить унікальному звичаю, що відо-мий під назвою «во-лочити колодку». В понеділок зранку, коли жіночий гурт збирався справля-ти Колодки, одна з жінок приносила до хати звичайне поліно – частину де-рева життя та символ продовження роду. Інші жінки сповивали його, наче маленьку дитину, і, розклавши на сто-лі принесену складчину, частувалися та вітали одна одну з «народинами». А довкола тільки й чути було: «Народив-ся Колодій, народився!»

Неодруженим парубкам жін-ки прив’язують колодку (фалічний символ продовження роду), а також прив’язують колодку тим батькам, ко-трі не одружили своїх дорослих дітей.

У вівторок люди також ходять у гості на млинці. Крім того, в цей день проходять оглядини наречених і сва-тання, з тим, щоб після Великого по-сту зіграти весілля.

У Масляну середу тещі запрошу-ють зятів та інших гостей поласувати своїми млинцями.

З четверга починається Широка Масляна, коли можна лише гуляти і

святкувати. Вла-штовуються веселі народні гуляння з розвагами: катан-ня на санях, кулач-ні бої, танці, пісні, стрибки через ба-гаття. У Масляну суботу невістки традиційно кличуть до себе в гості сес-тер чоловіка, приго-щають їх млинцями і дарують подарун-ки. У цей день па-лили дуже великі вогнища і спускали з гори палаючі ко-леса, допомагаючи Сонцю розтопити сніг і прогнати мо-роз та Зиму.

В неділю – останній день Масля-ної – прощаються з зимою і спалюють опудало Зими із залишками святкової їжі, а попіл розвіюють по полю. Всі не-одмінно вітали одне одного поцілун-ком і говорили: «Прости мене, будь ласка». А їм відповідали: «Бог про-стить, і я прощаю». Потім люди проси-ли один у одного вибачення.

Матеріал та фото взяті з сайту етнопарку «Мамаєва Слобода».

ЦІКАВА СОЛОМ’ЯНКА

Парк «Орлятко», початок у су-боту, 12 березня, о 12.00.Концертна програма за учас-тю оркестру ЗСУ і школи танців KievArtTime. Польова кухня, га-рячі млинці, пиріжки, чай з цу-керками. Аніматори, «велорік-ші», майстри аквагриму. Батут, надувні кульки та солодка вата. Організаторами свята висту-пили народний депутат України Дмитро Андрієвський та депу-тати Київради Вячеслав Непоп і Сергій Пилипенко.12 та 13 березня – святко-вий ярмарок на території ет-нопарку «Мамаєва Слобода», початок о 12.00.

СВЯТКОВІ ЗАХОДИНА МАСЛЯНУ

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Запис за тел.: (044) 384-28-32, e-mail: bfl [email protected]з пн. по пт. з 10.00 до 16.00

НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ ЦЕНТР «АГАПІТ»

ЗАПРОШУЄ ВІДВІДАТИ КАБІНЕТ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТАПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ

ХОЛЕЦИСТИТ ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ ПАНКРЕАТИТ ВИРАЗКА ШЛУНКА

ВИРАЗКА 12-ПАЛОЇ КИШКИ

КОЛІТ ГЕМОРОЙ

ПРОСТАТИТ ЦИСТИТ ПІЄЛОНЕФРИТ МАСТИТ

Ви позбудетеся тяжкості та дискомфорту в животі, алергії та пара-зитів у кишечнику, від головних болів, нормалізуєте кров’яний тиск,

відновите обмін речовин Вашого організму і рухливість суглобів

ПРИДІЛІТЬ ТРОХИ ЧАСУ ДЛЯ СЕБЕ ТА СВОГО ЗДОРОВ’Я!

При наданні послуги не застосовується лікарська практика. Заходи є профілактичними з використанням методів мануальної терапії.

НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ ЦЕНТР «АГАПІТ»

ЗАПРОШУЄ ВІДВІДАТИ КАБІНЕТ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТАПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ