Top Banner
Звіт щодо проведення третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотека ”КНИГА І ЧИТАННЯ - ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК У ВИХОВАННІ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ УЧНІВ” в комунальному закладі «Селятинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа Інституту модернізації змісту освіти від 02.09.2016 №2.1/10-2018 «Щодо наказу МОНУ від 12.08.2014.№931», відповідно до листа інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області № 2/4- 791 від 27.09.2016 року «Щодо проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа відділу освіти, молоді та спорту Путильської РДА № 673 від 12.10.2016 року, з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги колективу вчителів та учнів, батьків до проблем бібліотеки, популяризаціїї читання, на підтримку книгозбережень у школі і підвищення їхнього престижу серед школярів, утвердження значимості ролі шкільної
12

звіт місячника 16 року

Jan 19, 2017

Download

Education

Shool1
Welcome message from author
This document is posted to help you gain knowledge. Please leave a comment to let me know what you think about it! Share it to your friends and learn new things together.
Transcript
Page 1: звіт місячника 16 року

Звітщодо проведення третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотека

”КНИГА І ЧИТАННЯ - ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК У ВИХОВАННІ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ УЧНІВ”

в комунальному закладі «Селятинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа Інституту модернізації змісту освіти від 02.09.2016 №2.1/10-2018 «Щодо наказу МОНУ від 12.08.2014.№931», відповідно до листа інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області № 2/4- 791 від 27.09.2016 року «Щодо проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа відділу освіти, молоді та спорту Путильської РДА № 673 від 12.10.2016 року, з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги колективу вчителів та учнів, батьків до проблем бібліотеки, популяризаціїї читання, на підтримку книгозбережень у школі і підвищення їхнього престижу серед школярів, утвердження значимості ролі шкільної бібліотеки в сучасному громадському суспільстві з 1 по 31 жовтня 2016 року в школі проводиться третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Відповідно до плану заходів протягом жовтня 2016 року бібліотекою нашої школи проведено ряд заходів, метою яких було виховання культури читання та популяризації книг.

Page 2: звіт місячника 16 року

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відкрився загальношкільною лінійкою під гаслом ”Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”

Відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек розпочалося з книжкової – ілюстративної виставки.

Page 3: звіт місячника 16 року

У плані місячника відбулося багато цікавих заходів, уроків та презентацій. Учні школи та вчителі мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією виховного змісту, що відповідало зазначеній темі плану місячника. Кожен день був присвячений конкретній темі та заходам, що допомогли ближче познайомитись з тематикою дня, цікаво та з користю провести час. До дня працівника освіти була викладена тематична полиця «Цей день по праву всім належить вчителям».

Для учнів 2-го класу в читальній залі бібліотеки відбувся захід ”Рада знайомству, мій юний друже”, під час якого діти познайомились з шкільною бібліотекою, взяли участь у вікторині ”У світі казки чарівної” та розповіли про свою найпершу самостійно прочитану книгу. Наприкінці заходу  юні книголюби пообіцяли бережно відноситися до книг, як до своїх, так і до бібліотечних книг, також вони отримали свою першу книгу, як відвідувачі бібліотеки. Учні 7-го класу разом з бібліотекарем здійснили ряд захоплюючих подорожей у минуле. Діти познайомилися з історією виникнення книги, порівняли сучасну книгу із старовинною, довідалися про професії, які потрібні для створення сучасних книг. На цьому заході учні відгадували загадки та відповідали на цікаві запитання, був перегляд презентації ”Історія виникнення книги”. Серед учнів 6-го класу було проведено анкетування по виявленню читацьких інтересів. Учні 5-11 класів приймали участь в  опитуванні ”Хочу побачити в бібліотеці”. Діти висловлювали свої побажання щодо сучасного обладнання бібліотеки. Вчителями філологами Балим С.В. та Григоряк Є.Іє проведено конкурс учнівських творів ”Диво, ім’я якому – книга”.

Page 4: звіт місячника 16 року

Для учнів школи діяла виставка-стенд  ”Зупинись на хвилинку – для тебе новинка”. У дітей, які приходили до бібліотеки з`явилося бажання прочитати ці яскраві та цікаві книжки. Для учнів 1-го класу було проведено бібліотечний урок ”В гостях у казки”. Учні  приймали активну участь у проведенні  вікторин, конкурсів.

Протягом місячника проводилися бесіди щодо збереження підручників та художньої літератури.

Page 5: звіт місячника 16 року

Під час довірливих бесід з учнями вивчались їх читацькі інтереси, давались корисні поради щодо вибору книги та роботи з нею, рекомендувалися твори з книжкових виставок, що відповідають їх запитам та потребам. Протягом  місячника діяла  виставка  малюнків ”Ілюстрація в книжці”. Для учнів  5-го класу працювала творча майстерня, на заняттях якої  діти навчалися виготовляти закладки. На засіданні гуртка ”Книжкова лікарня” була проведена бесіда ”Скільки коштують державні підручники? ”.

На уроках праці діти 1-4 класів робили дрібний ремонт книжок ”Подаруй книзі нове життя”. Протягом місяця проходила акція  ”Подаруй бібліотеці книгу”. Завдяки акції фонд бібліотеки поповнився незначною кількістю літератури; була діюча книжкова виставка до знаменних подій жовтня; огляд ”Періодичні видання на допомогу вчителю”.

Page 6: звіт місячника 16 року

Під девізом ”Ми підручник зберігаємо і вчасно перевіряємо” відбувся рейд-огляд, наслідком якого стало оформлення екрану за рубриками ”Книги дякують”, ”Книги скаржаться”.

Місячник шкільних бібліотек був насиченим, змістовним та цікавим. Кожен відвідувач усвідомив, що без шкільної бібліотеки  школа існувати не може, тому що бібліотека – вісь, навколо якої обертається увесь навчально-виховний процес. Учні школи з цікавістю відвідували заходи, переглядали тематичні виставки, із задоволенням приймали участь у їх підготовці. В бібліотеці була зроблена книжкова виставка ”Царство української дитячої книги”, ”Роль

Page 7: звіт місячника 16 року

М.Грушевського у на-ціональному відродженні України”. Протягом місяця цікаво і змістовно проходили бесіди, конкурси, бібліотечні уроки де учні показали свої знання з історії створення бібліотек, життя та творчості українських та закордонних письменників та їх творів.

Усі заходи, які були проведені в рамках Місячника книги, сприяли активізації творчої діяльності дітей, їх духовному та емоційному збагаченню,  сприяли вихованню любові до рідного краю, до свого села та школи, до своєї культурної спадщини. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв втіленню основних положень ”Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді”, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641, приверненню уваги до виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку зростаючої особистості школяра.

Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек випровдало сподівання, думаємо, що досягнуте основне завдання місячника – залучити учнівську молодь до читання, домогтися, щоби друковане слово, книга, газета, журнал, стали її постійною потребою, книга стала її другом, порадником, учителем.

Page 8: звіт місячника 16 року

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек завершився лінійкою, на якій учні школи були нагороджені грамотами та призами.

Бібліотекар школи О.Р. Хар